Allevyn Plus opatrunek przylepny 12,5x12,5cm - 1szt.

Allevyn Plus opatrunek przylepny 12,5x12,5cm - 1szt.

Producent: Smith & Nephew
Kod produktu: 5000223454289

Dostępność:Brak w magazynie
Masz pytanie?
zadzwoń:
+ 48 22 464 86 86
Masz pytanie?
zadzwoń:
+ 48 22 464 86 86
Dostawa
od 3,99 zł
szczegóły >
Łatwa reklamacja
szczegóły >

Allevyn Plus Adhesive - samoprzylepny opatrunek z pianki poliuretanowej dla ran o obfitym lub bardzo obfitym wysięku. Szybka absorbcja i utrzymanie wilgoci do 50% większe niż w przypadku opatrunków ALLEVYN ADHESIVE. Sterylny.

Właściwości:

 

  • bardzo szybkie zdolności absorbcyjne
  • trójwarstwowa konstrukcja składająca się z poliuretanowej warstwy kontaktowej, pianki poliuretanowej i ochronnej zewnętrzenej warstwy foliowej
  • redukuje ryzyko maceracji dzięki dynamicznej zewnętrznej warstwie foliowej
  • wygodny, dający efekt 'poduszki'
  • bezpieczna przylegająca folia samoprzylepna, mało alergiczny samoprzylepny klej akrylowy
  • antybakteryjna i wodoszczelna zewnętrzna warstwa foliowa

Allevyn to hydrokomórkowe opatrunki z pianki poliuretanowej i są klinicznie przebadanymi, ekonomicznymi produktami do nowoczesnego leczenia ran. Seria opatrunkow ALLEVYN jest idealnym rozwiązaniem przy ranach tj.: odleżyny, przewlekłe owrzodzenia podłudzi, oparzenia II i III stopnia, przeszczepy skóry, miejsca pobrania przeszczepu skórnego, obszerne otarcia naskórka i zdarcie skóry.

Dzięki delikatnej strukturze hydrokomórkowej ALLEVYN może w wydajny sposób wchłaniać nadmiar płynu wysiekowego (wielokrotność swojej własnej masy) zachowując jednocześnie w dnie rany niezbędną ilość wilgoci. Zastosowana na zewnętrznej stronie półprzepuszczalna folia poliuretanowa umożliwia z jednej strony wymianę gazową (w szczególności odparowywanie wody), z drugiej zaś stanowi szczelną barierę dla bakterii i ciał obcych z zewnątrz, co przyczynia się do szybkiego i bezbolesnego leczenia rany przy zachowaniu wilgotnego środowiska. Poliuretanowa warstwa stykająca się z raną, posiadająca specjalną strukturę, zapobiega przywieraniu okładu do powierzchni rany i umożliwia dzięki temu szybką i bezbolesną zmianę opatrunku.
Poza tym warstwa ta pobudza proces ziarninowania. Miękki materiał poliuretanowo-piankowy doskonale przylega, dopasowując się do kształtów ciała i stanowi wyściółkę zarówno w obrębie dna rany, jak i jej brzegów.