Comfeel Sacral Plus 18x20cm - 1szt

Comfeel Sacral Plus 18x20cm - 1szt

Producent: Coloplast
Kod produktu: 11081301

Dostępność:Brak w magazynie
Masz pytanie?
zadzwoń:
+ 48 22 464 86 86
Masz pytanie?
zadzwoń:
+ 48 22 464 86 86
Dostawa
od 3,99 zł
szczegóły >
Łatwa reklamacja
szczegóły >

Comfeel Plus Sacral rozmiar 18x20cm – 1szt.

Comfeel Plus Sacral zawiera higroskopijne cząsteczki naturalnej celulozy z dodatkiem alginianu wapniowego tworzące elastyczną, samoprzylepną masę, pokrytą z zewnątrz "inteligentną", półprzepuszczalną błoną poliuretanową. Półprzepuszczalna zewnętrzna błona poliuretanowa reguluje stopień parowania w zależności od objętości wysięku. Optymalne wilgotne środowisko w ranie doprowadza do zmiękczenia i usunięcia tkanek niepełnowartościowych oraz przyspiesza proces gojenia. Trójkątny kształt opatrunku zapewnia optymalne przyleganie do odleżyn w okolicy krzyżowej. Opatrunki mają wbudowany system sygnalizownia zmiany opatrunku tzw. "efekt sygnalizacji świetlnej"

Zastosowanie

Odleżyny okolicy kości krzyzowej kręgosłupa. Środki ostrożności - nie stosować u pacjentów uczulonych na jeden lub kilka składników opatrunku, - nie stosować przy odsłoniętych kościach, mięśniach i ścięgnach, - nie stosować u pacjentów z infekcjami swoistymi, takimi jak gruźlica, kiła, trąd.

Sposób użycia

Przed założeniem opatrunku, ranę należy oczyścić i przemyć płynem do przemywania ran. Następnie delikatnie osuszyć okolice rany. Dobór właściwego rozmiaru opatrunku zależy od wielkości rany. Opatrunek powinien być większy o 1 - 2 cm. od brzegów rany. Przed założeniem należy go ogrzać w rękach tak, aby opatrunek nabrał temperatury zbliżonej do temperatury ciała pacjenta, będzie przez to bardziej elastyczny podczas zakładania. Po założeniu opatrunku na ranę należy go delikatnie przytrzymać przez ok. 30 sekund w celu lepszego jego przylegania.