Hydrożel Purilon Gel (15g) - 1szt

Hydrożel Purilon Gel (15g) - 1szt

Producent: Coloplast
Kod produktu: 5701780645317

Dostępność:Brak w magazynie
Masz pytanie?
zadzwoń:
+ 48 22 464 86 86
Masz pytanie?
zadzwoń:
+ 48 22 464 86 86
Dostawa
od 3,99 zł
szczegóły >
Łatwa reklamacja
szczegóły >

{C}{C}Purilon Gel - hydrożel z alginianem - op. 15g - 1szt.

Opis produktu

Purilon Gel jest hydrożelem zawierającym hydrokoloid z alginianem. Polecany jest do usuwania martwicy oraz niepełnowartościowych tkanek z ran czarnych i żółtych. Metoda możliwa do stosowania w warunkach domowych i szpitalnych. Bez ryzyka usunięcia zdrowych tkanek, bezbolesna dla pacjenta. Purilon Gel może być stosowany przez cały czas przebiegu leczenia, zapewniając optymalne warunki gojenia we wszystkich typach trudno gojących się ran, z wyjątkiem oparzeń 3 stopnia.

Zastosowanie

Purilon Gel należy stosować przy owrzodzeniach podudzi, odleżynach oraz niezainfekowanych ranach w przebiegu stopy cukrzycowej.

Sposób użycia

Przemyć ranę płynem do przemywania ran. Następnie delikatnie osuszyć skórę wokół rany. Rana powinna być wypełniona maksymalnie do poziomu zdrowej skóry otaczającej ranę. Przykryć ranę dodatkowym opatrunkiem. W ranach z małym i średnim wysiękiem należy wybierać opatrunek hydrokoloidowy np. Comfeel, Comfeel Plus lub Comfeel Przezroczysty . W przypadku ran z dużym wysiękiem stosować opatrunek o wysokiej zdolności chłonnej. Purilon Gel  powinien być wymieniany w zależności od ilości wysięku. W przypadku ran będących w fazach martwicy czarnej i oczyszczania, wskazana jest wymiana opatrunku co najmniej co 3 dni. Purilon Gel można usunąć całkowicie z rany przez przemycie płynem do przemywania ran