Allevyn Thin 5x6cm - 1szt.

Allevyn Thin 5x6cm - 1szt.

Producent: Smith & Nephew
Kod produktu: 5000223452896

Dostępność:2 - 3 Dni
Masz pytanie?
zadzwoń:
+ 48 22 464 86 86
Masz pytanie?
zadzwoń:
+ 48 22 464 86 86
Dostawa
od 3,99 zł
szczegóły >
Łatwa reklamacja
szczegóły >

Allevyn Thin - Lekko przyczepny, hydroaktywny opatrunek z pianki i folii poliuretanowej przeznaczony do ran o niewielkim lub umiarkowanym wysięku. Idealny do stosowania w miejscach trudnych do użycia opatrunku. Sterylny.

Właściwości:

 

  • elastyczny, wygodny, może być cięty
  • samoprzylepny
  • zmniejsza ryzyko maceracji
  • przeciwbakteryjna i wodoszczelna zewnętrzna folia

Allevyn to hydrokomórkowe opatrunki z pianki poliuretanowej i są klinicznie przebadanymi, ekonomicznymi produktami do nowoczesnego leczenia ran. Seria opatrunkow ALLEVYN jest idealnym rozwiązaniem przy ranach tj.: odleżyny, przewlekłe owrzodzenia podłudzi, oparzenia II i III stopnia, przeszczepy skóry, miejsca pobrania przeszczepu skórnego, obszerne otarcia naskórka i zdarcie skóry.

Dzięki delikatnej strukturze hydrokomórkowej ALLEVYN może w wydajny sposób wchłaniać nadmiar płynu wysiekowego (wielokrotność swojej własnej masy) zachowując jednocześnie w dnie rany niezbędną ilość wilgoci. Zastosowana na zewnętrznej stronie półprzepuszczalna folia poliuretanowa umożliwia z jednej strony wymianę gazową (w szczególności odparowywanie wody), z drugiej zaś stanowi szczelną barierę dla bakterii i ciał obcych z zewnątrz, co przyczynia się do szybkiego i bezbolesnego leczenia rany przy zachowaniu wilgotnego środowiska. Poliuretanowa warstwa stykająca się z raną, posiadająca specjalną strukturę, zapobiega przywieraniu okładu do powierzchni rany i umożliwia dzięki temu szybką i bezbolesną zmianę opatrunku.
Poza tym warstwa ta pobudza proces ziarninowania. Miękki materiał poliuretanowo-piankowy doskonale przylega, dopasowując się do kształtów ciała i stanowi wyściółkę zarówno w obrębie dna rany, jak i jej brzegów.

Producent: Smith & Nephew

UWAGA! Czas wysyłki tego opatrunku wynosi od 5 do 7 dni roboczych od złożenia zamówienia.