Biatain Ag Heel 19x20cm - opatrunek na piętę

Biatain Ag Heel 19x20cm - opatrunek na piętę

Producent: Coloplast
Kod produktu: 02021401

Dostępność:2 - 3 Dni
Masz pytanie?
zadzwoń:
+ 48 22 464 86 86
Masz pytanie?
zadzwoń:
+ 48 22 464 86 86
Dostawa
od 3,99 zł
szczegóły >
Łatwa reklamacja
szczegóły >
Biatain Ag Heel - opatrunek poliuretanowy przylepny ze srebrem - 1szt.
Rozmiar 19x20cm

Sterylny, samoprzylepny opatrunek na piętę z pianki poliuretanowej z jonami srebra z dużą możliwością absorpcji, wodoodporny, półprzepuszczalny dla pary wodnej, wykazuje działanie przeciwbakteryjne do leczenia zakażonych ran przewlekłych.

Charakterystyka produktu:

Biatain Ag to miękki opatrunek piankowy , który skutecznie absorbuje i zatrzymuje wysięk z rany. Zapewnia to zachowanie optymalnego poziomu wilgotności dla gojenia ran. Biatain Ag uwalnia srebro, które działając przeciwbakteryjnie, przyspiesza gojenie ran zakażonych.

Stworzony, by zapobiegać zakażeniom

Opatentowany kompleks srebra o przedłużonym działaniu umozliwia równomierne rozprowadzenie jonów srebra o długotrwałym działaniu przeciwdrobnoustrojowym.

Opatentowany kompleks srebra

Niezależne badania wykazały, że Biatain Ag to opatrunek, który skutecznie zwalcza wszystkie rodzaje bakterii powszechnie występujących w zakażonych ranach trudno gojących. Badania kliniczne wykazały , że zainfekowane rany goją się  szybciej przy użyciu Biatain Ag niż innych opatrunków, w tym innych opatrunków przeciwbakteryjnych.

Unikalna trójwymiarowa struktura pianki dla zwiększenia chłonności

W kontakcie z wysiękiem unikalna trójwymiarowa struktura pianki Biatain dopasowuje się dokładnie do dna rany, co zwiększa chłonność - nawet pod uciskiem .

Minimalizacja maceracji i wyciekania

Lepsza absorpcja i zatrzymywanie wysięku minimalizuje ryzyko maceracji i wycieku.. Biatain Ag Przylepny dobrze nadaje się do stosowania na rany wymagające mocniejszego przylegania, otoczone zdrową skórą.

Miękki  i elastyczny opatrunek

Biatain Ag jest miękki i elastyczny, co czyni go bardzo wygodnym w stosowaniu. Ścięte krawędzie zmniejszają ryzyko odciśnięć na skórze.

Sposób działania

Unikalna struktura pianki 3D pochłania wysięk pionowo i blokuje go wewnątrz swojej struktury, utrzymując optymalnie wilgotne środowisko leczenia rany.

Skład

Biatain Ag składa się z miękkiego i wygodnego półprzepuszczalnego poliuretanu, który umożliwia wymianę gazową, jednocześnie chroniąc przed bakteriami z zewnątrz. Biatain Ag Przylepny zawiera również warstwę hydrokoloidową wokół brzegów, umozliwiającą mocniejsze przyleganie.

Wskazania do stosowania

Wskazany do stosowania w wielu rodzajach zakażonych ran z obfitym  wysiękiem wymagających mocniejszego przyklejenia, tj. w owrzodzeniach podudzi, odleżynach, owrzodzeniach cukrzycowych, oparzeniach drugiego stopnia i miejscach pobrania tkanek do przeszczepu.

Biatain Adhesive Heel zalecany jest do zakażonych ran z obfitym wysiękiem umiejscowionych na pięcie.