Sensory CGM (Continuous Glucose Monitoring), jak Medtronic Enlite czy Dexcom i FGM (Flash Glucose Monitoring), jak system FreeStyle Libre firmy Abbott często wymagają dodatkowego zabezpieczenia ze względu na wysokie ryzyko przypadkowego zerwania. Sensory nawet mimo miniaturyzacji nadal są wypukłym elementem na ciele o małej powierzchni klejącej, o który łatwo zahaczyć. Problemem jest wtedy nie tylko brak podglądu danych, ale również strata finansowa.

Aby czuć się komfortowo i bezpiecznie polecamy zakleić sensor dodatkowymi plastrami foliowymi. Przezroczysta powierzchnia pozwala na kontrolę miejsca wkłucia w każdym momencie. Nawet podczas kąpieli czy gdy skóra się poci, sensor pozostanie przyklejony.

Dodatkowe zabezpieczenie sensora

Do dodatkowego zabezpieczenia sensorów polecamy:

plastry Dermafoil 6x7 cm (100 szt.)

opatrunek foliowy Suprasorb F (rolka: 10 cm x 1 m, 10 cm x 10m i 15 cm x 10 m)

Folia Suprasorb F elastyczna, rozciągliwa, wytrzymała na rozerwanie i łatwa w użyciu, dodatkowo przepuszcza powietrze i parę wodną. Jest również odporna na środki dezynfekcyjne zawierające alkohol, jod i oktenidynę. Dostępna jest w trzech rozmiarach 10 cm x 1 m, 10 cm x 10m i 15 cm x 10 m. Do sprawdzenia czy zabezpieczenie folią Państwu odpowiada polecamy najtańszą wersję 10 cm x 1 m. Po sprawdzeniu, że to dobry produkt pocelamy większe, bardziej opłacalne powierzchnie. 

Folia Dermafoil jest równie wytrzymała i zabezpiecza sensor przed wysunięciem, podzielona na wygodne opatrunki 6x7 cm.

Jak zaklejać? Po zaaplikowaniu sensora na suchą skórę, która wcześniej została przemyta środkiem odkażającym, należy od razu dokładnie zabezpieczyć go plastrem. Te same produkty nadają się nie tylko do zabezpieczania sensorów, używane są też w podobny sposób przez diabetyków do zabezpieczania zestawów infuzyjnych do pomp insulinowych.