Doppelherz aktiv Minerały dla diabetyków

Doppelherz aktiv Minerały dla diabetyków

Producent: Queisser Pharma GmbH & Co KG
Kod produktu: 4009932577907

Dostępność:Brak w magazynie
Masz pytanie?
zadzwoń:
+ 48 22 464 86 86
Masz pytanie?
zadzwoń:
+ 48 22 464 86 86
Dostawa
od 3,99 zł
szczegóły >
Łatwa reklamacja
szczegóły >

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego dla osób z zaburzeniami metabolizmu węglowodanów           
                       
Kwas liponowy, magnez, chrom, cynk, selen:

 • pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi
 • redukują stres oksydacyjny

Preparat specjalnie przeznaczony dla osób z nieprawidłową tolerancją glukozy, jako uzupełnienie diety cukrzycowej.

Kwas liponowy (kwas alfa-liponowy, ALA) w dawce 300 mg dziennie stosowany jest dla wspomożenia metabolizmu węglowodanów u osób chorych na cukrzycę oraz w celu zapobiegania negatywnym skutkom stresu oksydacyjnego. Kwas liponowy uznawany jest za jeden z silniejszych przeciwutleniaczy. Jego działanie ochronne na system nerwowy i naczyniowy zostało udowodnione u osób z zaburzeniami metabolizmu węglowodanów.

Składniki mineralne: magnez, cynk, chrom i selen odgrywają rolę w prawidłowej gospodarce węglowodanowej organizmu, m.in. w syntezie i uwalnianiu insuliny.

Chrom wzmacnia działanie insuliny oraz pozytywnie wpływa na metabolizm węglowodanów. Jest kluczowym składnikiem GTF (Glucose Tolerance Factor), czynnika zwiększającego tolerancję glukozy. Działanie GTF polega na zwiększaniu wrażliwości komórek na insulinę.

Stwierdzono, że w przypadku cukrzycy często dochodzi do stresu oksydacyjnego, czyli nagromadzenia w komórkach wolnych rodników, które może prowadzić do uszkodzeń naczyń krwionośnych i nerwów. Chrom, magnez, cynk i selen są silnymi antyoksydantami, które redukują stres oksydacyjny.

Uzupełnianie diety w magnez pozwala zapobiegać niedoborom magnezu, często występującym u chorych na cukrzycę. Preparat zawiera 150 mg magnezu w postaci organicznej (cytrynianiu magnezu), co zwiększa jego przyswajanie przez organizm.

Odpowiednia dawka antyoksydantów oraz aktywnego kwasu liponowego pozwala ograniczać szkodliwe skutki stresu oksydacyjnego towarzyszącego cukrzycy oraz pomaga utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi.

Skład:
kwas alfa-liponowy (ALA), składniki mineralne: sole magnezowe kwasu cytrynowego, tlenek cynku, chlorek chromu (III), selenin sodu oraz substancje dodatkowe: żelatyna, olej sojowy, tłuszcz sojowy, lecytyna sojowa, wosk pszczeli, tlenki i wodorotlenki żelaza (barwniki). Masa 1 kaps.: 1,61 g.

Wartość odżywcza w 1 kapsułce (1 porcji):

 • białko - 0,43 g
 • węglowodany  - 0,001 g
  • cukry - 0,001 g
 • tłuszcz - 0,9 g
  • nasycone kwasy tłuszczowe - 0,12 g
  • jednonienasycone - 0,13 g
  • wielonienasycone - 0,22 g
  • cholesterol - 8 mg
 • błonnik - 0 g
 • sód - 0,00003 g
 • wartość energetyczna - 9,6 kcal / 40,1 k


Nie zawiera cukru. Nie zawiera laktozy ani glutenu.

Dzienna porcja (1 kapsułka) zawiera:

 

  Ilość  % ZDS*
Kwas alfa-liponowy (ALA) 300 mg nie dotyczy
Magnez 150 mg 40%
Cynk 5 mg 50%
Chrom (III) 40 µg 100%
Selen 30 µg 55%

* % zalecanego dziennego spożycia (ZDS)


Sposób użycia:
Zażywać 1 kapsułkę dziennie po posiłku, popijając odpowiednią ilością płynu.

Należy przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących diety cukrzycowej, odpowiedniej ilości ruchu i przyjmowania leków! Preparat nie zastępuje zróżnicowanej diety. Zaleca się stosowanie zróżnicowanej i zrównoważonej diety oraz przestrzeganie zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej.
Nie należy łączyć z innymi preparatami witaminowo-mineralnymi bez zalecenia lekarza. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci; w temperaturze do 25C.
Preparat przeznaczony dla osób dorosłych.

Opakowanie:
30 kapsułek