• Zamów telefonicznie: +48 22 464 86 86
 • Masz pytanie? sklep@diabetyk24.pl

Etui FRÍO® - na krople do oczu (3)

EYE 3
W magazynie
69,00

Opis produktu

Etui FRÍO® na krople do oczu (3) - etui termiczne do transportu insuliny

FRIO - pierwsze na świecie, opatentowane etui etui chłodzące. Początkowo stworzone i wyprodukowane na prośbę Międzynarodowego Stowarzyszenia Jaskry, ten model Frio używany jest na całym świecie. 

– Aktywuj zimną wodą, to proste!
– Lekkie i kompaktowe
– Wielokrotnego użytku 
– Zawiera wodoodporną podszewkę

Wszystkie etui FRIO zostały zaprojektowane w opatentowanej technologii krystalicznej, by zapewnić chłód i bezpieczeństwo Twoim wrażliwym na temperaturę lekom. 

Etui FRIO na klople do oczu (3) jest idealnie dopasowane do większości kropli do oczu, powodując, że to konkretne etui będzie idealne dla osób cierpiących na suchość oczu, zapalenie spojówek, nadciśnienie oczne i jaskrę.

Minimalny czas ciągłego chłodzenia, wynoszący 45 godzin i czas ponownego ładowania, wynoszący 5 minut powodują, że FRIO jest stworzone do codziennego użytku - gdziekolwiek będziesz!

Zmieścisz:

 • – 3 standardowe krople do oczu (do 10 ml)

Wymiary wewnętrzne:

 • 130 x 130 mm

Dostępne kolory:

 • bordowy, czarny, czerwony, fioletowy, niebieski

Zobacz film

Producent

Frio UK Ltd.
Whitleys
Wolfcastle
Haverfordwest SA62 5DY
Tel. 01437 741700

Dystrybutor

Diabpol Sp. z o.o.
Wiosny Ludów 71
02-495 Warszawa

Instrukcja

Prosimy o zapoznanie się z treścią niniejszej ulotki, aby zrozumieć w jaki sposób należy właściwe korzystać z etui FRIO® i co zrobić, aby etui służyło nam przez długi czas.

ETUI PODRÓŻNE FRIO® UMOŻLIWIA PRZECHOWYWANIE KROPLI DO OCZU WE WŁAŚCIWYCH WARUNKACH

Etui podróżne FRIO® jest rekomendowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Jaskry. Należy upewnić się, że temperatura kropli do oczu w chwili umieszczenia w etui jest zgodna z temperaturą określoną przez producenta. Więcej informacji znajduje się w ulotce dla pacjenta dołączonej do leku.

Etui podróżne FRIO® to rozwiązanie chłodzące, którego działanie opiera się na parowaniu, umożliwiające przechowywanie kropli do oczu w bezpiecznych temperaturach 18-26°C (64,4 – 78,8°F) przez minimum 45 godzin, nawet jeżeli stała temperatura otoczenia wynosi 37,8°C (100°F). Etui można wielokrotnie "aktywować"/"ładować" w celu zapewnienia ciągłości warunków bezpiecznego przechowywania w kolejnych 45-godzinnych okresach.

Zawartość opakowania

Każde etui podróżne FRIO® składa się z trzech elementów:

1) osłona zewnętrzna z tkaniny Cambrelle®;

2) wkład wewnętrzny etui FRIO® wykonany z bawełny typu polycotton z panelami zawierającymi (nietoksyczne i niepalne) kryształki (karta charakterystyki produktu dostępna na żądanie);

3) wodoszczelna nylonowa wkładka typu rip-stop, która chroni buteleczki/leki przed wilgocią.

Instrukcja użytkowania - Należy przestrzegać poniższych instrukcji

Uwaga: Czas zanurzenia należy dokładnie monitorować, aby zagwarantować, że etui wchłonie odpowiednią ilość wody. Nadmierne nasączenie etui uniemożliwia normalne użytkowanie. W takim przypadku, etui należy pozostawić do wyschnięcia aż do momentu, gdy jego rozmiar będzie pozwalać na normalne użytkowanie.

 1. Zanurzyć wkład wewnętrzny zawierający kryształki w zimnej wodzie i pozostawić do nasączenia na odpowiedni czas.

- Krople do oczu (1 buteleczka) 2-3 minuty;

- Krople do oczu (3 buteleczki) 7-9 minut;

 1. W trakcie nasączania, delikatnie rozprowadzić kryształki wzdłuż i wszerz wkładu. Żel utworzony w wyniku nasączania powinien wypełnić panele, ale nie należy dopuścić do jego nadmiernego napęcznienia, które spowoduje, że panele będą sztywne. Aktywowane etui powinno być giętkie.
 2. Pozostawić do ocieknięcia na 15-30 minut. Utworzony żel wchłonie nadmiar wilgoci z tkaniny (po wyciągnięciu z wody panele mogą dalej pęcznieć). Delikatnie osuszyć papierowym ręcznikiem. Uwaga: Podczas osuszania ręcznikiem etui FRIO® należy zachować ostrożność z uwagi na możliwość nieznacznej utraty koloru tkanin w żywych kolorach.
 3. Kiedy wkład będzie półsuchy w dotyku, umieścić lek w wodoszczelnej wkładce, a następnie w aktywowanym etui. Umieścić wkład wewnętrzny w osłonie.

W celu utrzymania bezpieczeństwa przechowywania, wkład wewnętrzny etui FRIO® należy zanurzać w wodzie co 45 godzin lub częściej w przypadku zmniejszenia objętości żelu lub stwierdzenia obecności kryształków, tj. jeżeli w panelach wyczuwalne są kryształki. Jeżeli etui jest używane w sposób ciągły, wymagany okres zanurzania w wodzie będzie krótszy, ponieważ kryształki zachowują formę żelu, tj. 1-4 minuty (zależnie od rozmiaru etui).

NIE PRZENOSIĆ I NIE PRZECHOWYWAĆ AKTYWOWANEGO ETUI W PRÓŻNIOWYCH LUB WODOSZCZELNYCH POJEMNIKACH

Etui podróżne FRIO® to rozwiązanie chłodzące, którego działanie opiera się na parowaniu – do prawidłowego działania etui potrzebuje dostępu powietrza. Tkanina Cambrelle® (osłona zewnętrzna) umożliwia mechanizm, stabilizując temperaturę wewnątrz etui. Można przewozić w bagażu podręcznym lub w kieszeni.

Krople do oczu przechowywane w etui FRIO® można przełożyć do lodówki, kiedy będzie to możliwe. NIE umieszczać etui FRIO® w lodówce ze względu na ryzyko uszkodzenia. NIE umieszczać etui w zamrażarce. Wilgoć obecna w żelu może powodować, że tkanina, z której wykonano etui będzie przymarzać do ścian zamrażarki i ulegnie uszkodzeniu.

Suszenie, czyszczenie i przechowywanie

Gdy etui nie jest używane, należy wyciągnąć wkład z zewnętrznej osłony i pozostawić do całkowitego wyschnięcia aż do powrotu żelu do postaci krystalicznej. Aby zapobiec sklejaniu się kryształków, należy od czasu do czasu potrząsać etui podczas suszenia.

Uwaga: Suszenie może potrwać 2-4 tygodnie w zależności od warunków klimatycznych.

Dostawa
 • Paczka w ruchu
  5,99
 • Paczkomat
  11,99
 • Kurier
  13,90
 • Darmowa dostawa od
  300,00
Masz pytania? +48 22 464 86 86

Łatwo zrealizujesz zlecenie

 • Złóż
  zamówienie
 • Odbierz
  paczkę
 • Przekaż dokumenty
  kurierowi