• Zamów telefonicznie: +48 22 464 86 86
  • Masz pytanie? sklep@diabetyk24.pl

FGM | Refundacja NFZ

Czujniki (sensory) FGM zostały objęte refundacją NFZ rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 września 2019 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie

Kto może otrzymać refundowany czujnik (sensor) FGM?

Zgodnie z rozporządzeniem refundację mogą otrzymać "Pacjenci od 4. do ukończenia 18. roku życia z cukrzycą typu 1 z bardzo dobrze monitorowaną glikemią tj. przy co najmniej 8-krotnych pomiarach glikemii na dobę (nie może być zlecany pacjentom zaopatrzonym w system Ciągłego Monitorowania Glikemii w czasie rzeczywistym)". Na podstawie zlecenia wystawionego przez uprawnionego lekarza.

Kto może wypisać zlecenie?

Lekarz posiadający specjalizację w dziedzinie:

       endokrynologii i diabetologii dziecięcej,

       diabetologii i specjalizację w dziedzinie pediatrii,

       endokrynologii i specjalizację w dziedzinie pediatrii,

       pediatrii zatrudniony w poradni lub oddziale diabetologii dziecięcej lub oddziale chorób dzieci o profilu diabetologii dziecięcej,

       diabetologii.

Jakie dokumenty są potrzebne?

Dokumenty wystawione po 01.01.2020

Stary wzór zlecenia (karta A) – Ze zleceniem wystawionym przez lekarza pacjent musi udać się do NFZ. NFZ potwierdza uprawnienia w systemie eZWM. Lekarz może wystawić stary wzór zlecenia maksymalnie na 3 miesiące. 

Nowy wzór zlecenia potwierdzony w systemie eZWM – Nowego wzoru zlecenia nie trzeba potwierdzać w NFZ, można od razu je zrealizować u wybranego świadczeniodawcy. Lekarz może wystawić zlecenie jednorazowo na 12 miesięcy. Zlecenie potwierdzone w systemie eZWM może być realizowane wielokrotnie, w odstępach od 1 do maksymalnie 6. miesięcy.

Zobacz jak lekarz powinien uzupełnić zlecenie na FGM

Jak kupić FGM z refundacją?

 Z dokumentami uprawniającymi do refundacji należy wejść na stronę www.diabetyk24.pl/libre i złożyć zamówienie zgodnie z instrukcjami. Sklep poprosi o załączenie skanów lub zdjęć wszystkich stron obu części zleceń.

● Po weryfikacji poprawności załączonych skanów poprosimy Państwa o przesłanie oryginałów do Diabetyk24. Wysyłka odbywa się na koszt Diabetyk24, wystarczy dokumenty nadać w jednym z punktów odbioru DHL Parcelshop (https://parcelshop.dhl.pl/mapa

  Gdy oryginały obu części zlecenia dotrą do Diabetyk24 wyślemy refundowane produkty na podany w zamówieniu adres. Jeśli posiadają Państwo stary wzór zlecenia odeślemy uzupełnioną częścią B, która będzie potrzebna do złożenia kolejnych zamówień. 

 Odbierając produkty i dokumenty od kuriera DHL zostaną Państwo poproszeni o podpisanie potwierdzenia odbioru wyrobów medycznych i  uzupełnienie: imienia, nazwiska, numeru PESEL oraz daty odbioru i czytelnego podpisu.

 W przypadku zleceń potwierdzonych elektronicznie w systemie eZWM będących ‘Kontynuacją’ realizowanego wcześniej w naszym sklepie zlecenia nie będzie potrzeby ponownego załączania skanów. Wystarczy złożyć zamówienie w sklepie internetowym wybierając kolejne miesiące realizacji.

Zgodnie z procedurami NFZ, by zrealizować dany miesiąc z refundacją wyroby powinny zostać wysłane najpóźniej ostatniego dnia miesiąca dla którego przysługuje refundacja.

Jaki jest koszt sensora?

Zgodnie z limitem przyznanym przez MZ:

        1 czujnik (sensor): pełnopłatnie 255 zł | po 70% refundacji 30% dopłata pacjenta to 76,50 zł,

        miesięcznie (2 czujniki, sensory): pełnopłatnie 510 zł |  po 70% refundacji 30% dopłata pacjenta to 153 zł,

        kwartalnie (6 czujników, sensorów): pełnopłatnie 1530 zł |  po 70% refundacji 30% dopłata pacjenta to 459 zł,

        półrocznie (12 czujników, sensorów): pełnopłatnie 3060 zł | po 70% refundacji 30% dopłata pacjenta to 918 zł,

        rocznie (24 czujniki, sensory): pełnopłatnie 6120 zł | po 70% refundacji 30% dopłata pacjenta to 1836 zł.

Ile czujników (sensorów) maksymalnie przysługuje na miesiąc?

Dwa. Zgodnie z rozporządzeniem w miesięcznym limicie można otrzymać 2 czujniki (sensory).

Wyjątkiem są osoby posiadające 47ZND. Więcej o refundacji nad limit przeczytasz w tym artykule

Komu przysługuje nieodpłatny czytnik?

Składając pierwsze zamówienie na stronie podsumowania zamówienia  (po wybraniu metody płatności) pacjent zostanie zapytany czy chce otrzymać nieodpłatny czytnik systemu FreeStyle Libre i/lub skorzystać z darmowej aplikacji FreeStyle LibreLink do skanowania.

Jeśli pacjent nie skorzysta z czytnika przy pierwszym zamówieniu będzie miał taką możliwość przy każdym kolejnym. Po otrzymaniu darmowego czytnika opcja ta nie będzie już dostępna. Czytniki będą wymieniane co 2 lata. Producent zapewnia dożywotnią gwarancję w refundacji.

Można też skanować wyniki przy pomocy wybranego modelu telefonu: strona producenta z najświeższymi informacjami o aplikacji i kompatybilności.

Znaleziono 2 produktów

Łatwo zrealizujesz zlecenie

  • Złóż
    zamówienie
  • Odbierz
    paczkę
  • Przekaż dokumenty
    kurierowi