• Zamów telefonicznie: +48 22 464 86 86
 • Masz pytanie? sklep@diabetyk24.pl
 • Wysyłka w 24h już od 0 zł

Etui FRÍO® - Grande,azteckie

GRANDE WALLET
Brak w magazynie
110,00

Opis produktu

Etui FRÍO® - Grande

– Utrzymuje insulinę i wrażliwe na temperaturę leki w chłodzie i bezpieczeństwie
– Aktywuj zimną wodą, to proste!
– Lekkie i kompaktowe
– Wielokrotnego użytku ​

Dostosowane do zmieszczenia dwóch penów Bydureon.

Uwaga: rekomendujemy użycie wodoodpornej kieszeni na metalowe peny i urządzenia elektroniczne lub posiadające elektroniczne komponenty, by ochronić je przed wilgocią.

Wymiary wewnętrzne:

 • 100 x 265 mm

Kolor

 • aztecki

Zobacz film

Producent

Frio UK Ltd.
Whitleys
Wolfcastle
Haverfordwest SA62 5DY
Tel. 01437 741700

Dystrybutor

Diabpol Sp. z o.o.
Wiosny Ludów 71
02-495 Warszawa

Instrukcja

Etui FRíO Grande może pomieścić dwa peny Bydureon (substancja czynna: eksenatyd). Etui FRíO Grande to rozwiązanie chłodzące, którego działanie opiera się na parowaniu, umożliwiające przechowywanie insuliny i innych leków w bezpiecznych temperaturach 18-26°C (64,4 – 78,8°F) przez minimum 45 godzin, nawet jeżeli stała temperatura otoczenia wynosi 37,8°C (100°F). Umieszczając insulinę lub inne leki w etui FRíO Grande należy upewnić się, że ich temperatura jest zgodna z temperaturą przechowywania określoną przez producenta. Etui zaprojektowano tak, aby możliwe było utrzymanie wewnątrz właściwej temperatury przez kilka dni, bez potrzeby ponownej aktywacji.

Zawartość opakowania

1) osłona zewnętrzna z materiału Cambrelle;
2) wkład wewnętrzny etui FRíO wykonany z bawełny typu polycotton z panelami zawierającymi nietoksyczne i niepalne kryształki (karta charakterystyki produktu dostępna na żądanie).
 

Instrukcja użytkowania

1. Zanurzyć wkład wewnętrzny zawierający kryształki w zimnej wodzie i pozostawić w wodzie na 14-18 minut.

2. W trakcie nasączania, delikatnie rozprowadzić kryształki wzdłuż i wszerz wkładu. Żel utworzony w wyniku nasączania powinien wypełnić panele, ale nie należy dopuścić do jego nadmiernego napęcznienia, które spowoduje, że panele będą sztywne. Aktywowane etui powinno być giętkie.

3. Pozostawić do ocieknięcia na 15-30 minut. Utworzony żel wchłonie nadmiar wilgoci z tkaniny (po wyciągnięciu z wody panele mogą dalej pęcznieć). Delikatnie osuszyć papierowym ręcznikiem. Uwaga: Podczas osuszania ręcznikiem etui FRíO należy zachować ostrożność z uwagi na możliwość nieznacznej utraty koloru tkanin w żywych kolorach.

4. Kiedy wkład będzie półsuchy w dotyku, umieścić lek w aktywowanym etui, a etui w zewnętrznej osłonie.

W celu utrzymania bezpieczeństwa przechowywania, wkład wewnętrzny etui FRíO należy zanurzać w wodzie co 45 godzin lub częściej w przypadku zmniejszenia objętości żelu lub stwierdzenia obecności kryształków, tj. jeżeli w panelach wyczuwalne są kryształki. Jeżeli etui jest używane w sposób ciągły, wymagany okres zanurzania w wodzie będzie krótszy, ponieważ kryształki zachowują formę żelu, tj. 2-4 minuty. Ważne, aby nie dopuścić do wchłonięcia przez wkład nadmiernej ilości wody, ponieważ przepełnione wodą etui będzie zbyt ciasne i nie będzie nadawać się do użytku! W takim przypadku, wkład należy pozostawić do wyschnięcia aż do momentu, gdy jego rozmiar będzie pozwalać na normalne użytkowanie.

NIE PRZENOSIĆ I NIE PRZECHOWYWAĆ AKTYWOWANEGO ETUI W PRÓŻNIOWYCH LUB WODOSZCZELNYCH POJEMNIKACH.

FRíO musi oddychać: działanie etui opiera się na parowaniu, w związku z czym należy mu zapewnić dostęp powietrza. Tkanina Cambrelle umożliwia mechanizm, stabilizując temperaturę wewnątrz etui. Można przewozić w bagażu podręcznym lub w kieszeni.

Insulinę lub inne leki przechowywane w etui FRíO można przełożyć do lodówki, kiedy będzie to możliwe. NIE umieszczać etui FRíO w zamrażarce. Wilgoć obecna w żelu może powodować, że tkanina, z której wykonano etui będzie przymarzać do ścian zamrażarki i ulegnie uszkodzeniu. NIE umieszczać etui FRíO Grande w lodówce ze względu na ryzyko uszkodzenia.

Przechowywanie

Gdy etui nie jest używane, należy wyciągnąć wkład z zewnętrznej osłony i pozostawić do całkowitego wyschnięcia aż do powrotu żelu do postaci krystalicznej. Aby zapobiec sklejaniu się kryształków, należy od czasu do czasu potrząsać etui podczas suszenia.

Suszenie można przyśpieszyć na kilka sposobów:

1) Umieścić wkład w pobliżu źródła ciepła, np. kaloryfera lub w szafie suszarniczej. 2) Powiesić wkład na sznurku do suszenia prania jeżeli pozwala na to pogoda. 3) Pozostawić wkład na parapecie w nasłonecznionym miejscu. Można od czasu do czasu wstrząsnąć. NIE SUSZYĆ W SUSZARCE AUTOMATYCZNEJ!

Podane informacje stanowią jedynie wskazówki. Ze względu na zróżnicowanie klimatu na świecie, wkład FRíO i osłona mogą zachowywać się różnie w różnych warunkach. Właściwe użytkowanie sprawi, że etui będzie pełnić swoją funkcję przez długi czas. Z upływem czasu etui będzie wymagać dłuższego zanurzania, ale dopóki kryształki będą tworzyć żel, etui będzie w stanie prawidłowo pełnić swoją funkcję. Jeżeli z kryształków nie powstanie żel, oznacza to, że etui należy wymienić. 

Dostawa
 • Paczka w ruchu
  2-3 dni 5,99
 • Paczkomat
  1-2 dni 11,99
 • Kurier
  24h 13,90
 • Darmowa dostawa od
  300,00
Masz pytania? +48 22 464 86 86

Łatwo zrealizujesz zlecenie

 • Złóż
  zamówienie
 • Odbierz
  paczkę
 • Przekaż dokumenty
  kurierowi