Suplement Diety ALFALIPON prodiab 30 kapsułek

Suplement Diety ALFALIPON prodiab 30 kapsułek

Producent: Bioton
Kod produktu: 5903792661365

Dostępność:Brak w magazynie
Cena: 10.00zł28.00zł
Powiadom gdy dostępny!
Masz pytanie?
zadzwoń:
+ 48 22 464 86 86
Masz pytanie?
zadzwoń:
+ 48 22 464 86 86
Dostawa
od 3,99 zł
szczegóły >
Łatwa reklamacja
szczegóły >

ALFALIPON prodiab

SUPLEMENT DIETY
Neuropatia

30 kapsułek

ALFALIPON prodiab zawiera wysoką dawkę kwasu alfa-liponowego (ALA) oraz kwas gamma-linolenowy (GLA) obecny w oleju z nasion ogórecznika lekarskiego.
Dodatkowo zawiera witaminy i minerały cenne dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, przebiegu funkcji psychicznych, poznawczych, a także dla łagodzenia objawów neuropatii. Szczególnie polecany dla chorych na cukrzycę.
Witaminy B1, B2, B3 korzystnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Niedobór ryboflawiny powoduje zmiany degeneracyjne nerwów obwodowych, natomiast objawy kliniczne niedoboru tiaminy to zmiany psychiczne, takie jak apatia, pogorszenie pamięci krótkotrwałej, nerwowość. Tiamina odgrywa również rolę w metabolizmie energetycznym wszystkich komórek układu nerwowego. Witamina B6 przyczynia się do prawidłowego przebiegu czynności psychicznych. Jej niedobory objawiają się myleniem rzeczy i faktów. Zawarty w preparacie cynk przyczynia się do prawidłowego przebiegu czynności poznawczych a będąc silnym antyoksydantem chroni komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Poza tym wraz z chromem pozytywnie wpływają na prawidłowy metabolizm makroskładników i węglowodanów.


Zalecana do spożycia dzienna porcja preparatu: 1 kapsułka dziennie, po posiłku.
Skład zalecanej dziennej porcji:

Składnik  Zawartość w
1 kapsułce
 %ZDS*

Kwas alfa-liponowy 
350 mg **

Otoczkowany olej z ogórecznika lekarskiego
 70 mg  **
Niacyna (Witamina B3)
 12 mg eqv. niacyny
 75

Cynk
 7,5 mg  75

Witamina B2 (ryboflawina)
 1,4 mg 100
Witamina B6  1,4 mg 100
Witamina B6  1,1 mg 100
Chrom  40 µg 100

 * ZDS - Zalecane Dzienne Spożycie
** brak ustalonej normy Zalecanego Dziennego Spożycia

Zawartość netto: 17,88 g (30 kapsułek po 596 mg).

Ostrzeżenia:
Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie stosować w przypadku uczulenia na któryś ze składników preparatu. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są ważne dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia.
Warunki przechowywania:
Przechowywać w temperaturze 15 - 25° C, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią. Data minimalnej trwałości podana na spodzie opakowania.

Ważne:
Produkt bez dodatku cukrów. Surowce stosowane w produkcie nie są pochodzenia zbożowego. W zakładzie produkcyjnym nie są używane produkty zawierające gluten.

Producent:
BIOTON S.A.
ul. Starościńska 5
02-516 Warszawa