Dowiedz się więcej na temat Freestyle Libre systemu monitorowania glikemii flash

FreeStyle Libre to innowacyjny system do monitorowania glikemii. Wystarczy zbliżyć czytnik do sensora noszonego na tylnej stronie ramienia, aby w 1 sekundę, bezboleśnie, dyskretnie i bez nakłuwania opuszków palcazmierzyć poziom cukru. Ale to nie wszystko – sensor automatycznie mierzy i zapisuje poziomy glikemii. Wystarczy raz na 8 godzin przyłożyć czytnik do sensora, aby dowiedzieć się jak kształtował się poziom cukru przez całą dobę, również w nocy. Z FreeStyle Libre mogą korzystać dorośli i dzieci od 4 roku życia2.

Sensor

 • Niewielki – wielkości monety 5zł
 • wodoodporny – można z nim kąpać się, brać prysznic, pływać i ćwiczyć3
 • 14 dniowy – automatycznie mierzy i zapisuje poziom cukru przez cała dobę. Wystarczy raz na 8 godzin go zeskanować (przyłożyć czytnik do sensora)
 • nie wymaga kalibracji poprzez nakłucie opuszki palca

Czytnik

 • po zeskanowaniu sensora pokazuje poziom cukru, wykres z automatycznie zapisanym poziomem glikemii z ostatnich 8 godzin oraz strzałkę trendu, która informuje o tym czy stężenie glukozy rośnie, spada, czy jest stabilne.
 • skanuje nawet przez ubranie;4
 • przechowuje dane o glikemii z ostatnich 90 dni5
 • wyświetla wiele praktycznych raportów m.in. średnie stężenie glukozy, czas w zakresie docelowym, ilość zdarzeń hipoglikemii czy tendencje dobowe.
 • Pozwala również na pomiar cukru za pomocą paska testowego oraz ciał ketonowych z krwi.

Jak wykonać pomiar (zeskanować sensor)?

 1. Nanieś na ramię sensor
 2. Zbliż czytnik FreeStyle Libre do sensora

 1. Odczytaj poziom cukru

System jest już dostępny w Polsce. Można go kupić na stronie www.freestylelibre.pl. Sensor kosztuje 255 zł. Koszt czytnika to również 255 zł.

Abbott Diabetes Care - Glukometr Xido Neo

 

Poznaj opinie na temat systemu FreeStyle Libre Damiana Kordasa, Patryka Pedy oraz innych zadowolonych pacjentów:

https://youtu.be/ulESAMiu2Go

https://bibliotekadiabetyka.pl/kategorie/freestyle-libre


 1. Pomiar glikemii przy pomocy sensora nie wymaga użycia nakłuwacza. Test z opuszki palca za pomocą glukometru jest konieczny w okresach szybkich zmian stężenia glukozy we krwi, kiedy stężenie glukozy w płynie śródtkankowym może nie odzwierciedlać dokładnie stężenia glukozy we krwi lub w przypadku, kiedy system informuje o hipoglikemii lub zbliżającej się hipoglikemii, lub kiedy objawy są niezgodne z odczytem systemu.
 2. Opiekun będący osobą pełnoletnią (w wieku co najmniej 18 lat) jest odpowiedzialny za nadzór, kontrolę oraz pomoc dziecku (w wieku 4-17 lat) w użyciu systemu FreeStyle Libre, jak również w interpretacji jego wskazań.
 3. Sensor jest wodoodporny w wodzie o głębokości do 1 metra przez maksymalnie 30 minut.
 4. Czytnik pozwala na skanowanie wyników przez ubranie o grubości do 4 mm.
 5. Czytnik zapisuje dane o glikemii z ostatnich 90 dni, pod warunkiem wymiany sensora co 14 dni i skanowania go co najmniej raz na osiem godzin.

ADC/NLDB24/12/2016