O sensorach FreeStyle Libre FGM

Tekst sponsorowany | Partner Diabetyk24.pl

30 grudnia 2016
O sensorach FreeStyle Libre FGM

Dowiedz się więcej na temat Freestyle Libre systemu monitorowania glikemii flash

FreeStyle Libre to innowacyjny system do monitorowania glikemii. Wystarczy zbliżyć czytnik do sensora noszonego na tylnej stronie ramienia, aby w 1 sekundę, bezboleśnie, dyskretnie i bez nakłuwania opuszków palcazmierzyć poziom cukru. Ale to nie wszystko – sensor automatycznie mierzy i zapisuje poziomy glikemii. Wystarczy raz na 8 godzin przyłożyć czytnik do sensora, aby dowiedzieć się jak kształtował się poziom cukru przez całą dobę, również w nocy. Z FreeStyle Libre mogą korzystać dorośli i dzieci od 4 roku życia2

Sensor

 • Niewielki – wielkości monety 5zł
 • wodoodporny – można z nim kąpać się, brać prysznic, pływać i ćwiczyć3
 • 14 dniowy – automatycznie mierzy i zapisuje poziom cukru przez cała dobę. Wystarczy raz na 8 godzin go zeskanować (przyłożyć czytnik do sensora)
 • nie wymaga kalibracji poprzez nakłucie opuszki palca

Czytnik

 • po zeskanowaniu sensora pokazuje poziom cukru, wykres z automatycznie zapisanym poziomem glikemii z ostatnich 8 godzin oraz strzałkę trendu, która informuje o tym czy stężenie glukozy rośnie, spada, czy jest stabilne.
 • skanuje nawet przez ubranie;4
 • przechowuje dane o glikemii z ostatnich 90 dni5
 • wyświetla wiele praktycznych raportów m.in. średnie stężenie glukozy, czas w zakresie docelowym, ilość zdarzeń hipoglikemii czy tendencje dobowe.
 • Pozwala również na pomiar cukru za pomocą paska testowego oraz ciał ketonowych z krwi.

Jak wykonać pomiar (zeskanować sensor)?

 1. Nanieś na ramię sensor
 2. Zbliż czytnik FreeStyle Libre do sensora

 1. Odczytaj poziom cukru

System jest już dostępny w Polsce. Można go kupić na stronie www.freestylelibre.pl. Sensor kosztuje 255 zł. Koszt czytnika to również 255 zł.

Abbott Diabetes Care - Glukometr Xido Neo

 

Poznaj opinie na temat systemu FreeStyle Libre Damiana Kordasa, Patryka Pedy oraz innych zadowolonych pacjentów:

https://youtu.be/ulESAMiu2Go

https://bibliotekadiabetyka.pl/kategorie/freestyle-libre

 1. Pomiar glikemii przy pomocy sensora nie wymaga użycia nakłuwacza. Test z opuszki palca za pomocą glukometru jest konieczny w okresach szybkich zmian stężenia glukozy we krwi, kiedy stężenie glukozy w płynie śródtkankowym może nie odzwierciedlać dokładnie stężenia glukozy we krwi lub w przypadku, kiedy system informuje o hipoglikemii lub zbliżającej się hipoglikemii, lub kiedy objawy są niezgodne z odczytem systemu.
 2. Opiekun będący osobą pełnoletnią (w wieku co najmniej 18 lat) jest odpowiedzialny za nadzór, kontrolę oraz pomoc dziecku (w wieku 4-17 lat) w użyciu systemu FreeStyle Libre, jak również w interpretacji jego wskazań.
 3. Sensor jest wodoodporny w wodzie o głębokości do 1 metra przez maksymalnie 30 minut.
 4. Czytnik pozwala na skanowanie wyników przez ubranie o grubości do 4 mm.
 5. Czytnik zapisuje dane o glikemii z ostatnich 90 dni, pod warunkiem wymiany sensora co 14 dni i skanowania go co najmniej raz na osiem godzin.

ADC/NLDB24/12/2016

Powiązane artykuły


Pobierz naszą aplikację

Diabetyk24.pl zawsze pod ręką