Podróżowanie samochodem daje dużo możliwości - mamy ze sobą taki “ruchomy dom”, do którego możemy zapakować praktycznie wszystko. Oczywiście taka forma spędzania wakacji wymaga większego przygotowania i zaopatrzenia w dodatkowy sprzęt, zwłaszcza jeżeli planujemy np. spać w namiocie.

Długa podróż samochodem cukrzyka wymaga częstszego kontrolowania poziomu cukru we krwi, a nawet zwiększenia dawki podstawowej (lub również bolusów) ze względu na długie godziny spędzone na siedząco. Również z tego samego wględu należy zwrócić uwagę na dobór przekąsek na czas podróży.

O czym warto pamiętać przy długiej podróży samochodem z cukrzycą

Ważnym elementem jaki powinien znaleźć się na liście jest oczywiście wysokiej jakości przenośna lodówka czy etui termiczne do penów, które będzie utrzymywać insulinę i inne leki w odpowiedniej temperaturze przez cały okres wyjazdu.

Dzięki naszej “przenośnej przestrzeni” możemy zapakować więcej osprzętu oraz rzeczy na wypadek hipoglikemii np. słodkich napojów, bez potrzeby kupowania ich już na miejscu. Jadąc samlchodem zawsze mamy ze sobą "swój pokój" gdzie możemy np. zmienić wkłucie czy usiąść i odpocząć w razie niedocukrzenia.