Bio - Quinon® 30 kapsułek

Bio - Quinon® 30 kapsułek

Producent: Pharma Nord
Kod produktu: 5709976170100

Dostępność:Brak w magazynie
Masz pytanie?
zadzwoń:
+ 48 22 464 86 86
Masz pytanie?
zadzwoń:
+ 48 22 464 86 86
Dostawa
od 3,99 zł
szczegóły >
Łatwa reklamacja
szczegóły >

Bio - Quinon Q10
Dobry dla Twoich dziąseł
Dobry dla metabolizmu energetycznego


Bio-Quinon Q10 zawiera naturalny koenzym Q10 oraz witaminę C, składnik odżywczy, który przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia. Ponadto, witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania dziąseł.
Produkt zawiera koenzym Q10 charakteryzujący się wysoką biodostępnością, co zostało udokumentowane w ponad 80 badaniach naukowych. Bio-Quinon Q10 jest oficjalnym produktem referencyjnym Międzynarodowego Stowarzyszenia Koenzymu Q10 (International Coenzyme Q10 Association).

Czym jest koenzym Q10?

Koenzym Q10 (lub po prostu Q10 ) jest również znany jako ubiqinon (ubi z łac. " wszędzie " ). Q10 jest witamino-podobną substancją. Q10 przyjmujemy z kilkoma rodzajami żywności, takich jak mięso, śledz, soja i sardynki. Ponadto, człowiek jest w stanie syntetyzować koenzym Q10 w organizmie. Proces ten odbywa się w wątrobie, jednak zwalnia on wraz z wiekiem, także nasze rezerwy Q10 ulegają wyczerpaniu przez intensywne ćwiczenia fizyczne. Zdaniem ekspertów, szczytowy poziom Q10 w organizmie przypada w wieku 20-25 lat , z wiekiem stopniowo maleje.
Q10 od Pharma Nord zawiera witaminę C, która jest rozpuszczalną w wodzie witaminą niezbędną dla ludzi.
Witamina C przyczynia się do ochrony komórki przed stresem oksydacyjnym, ponadto przyczynia się do prawidłowego tworzenia się kolagenu i wspomaga prawidłowe funkcjonowanie ścięgien, chrząstek, zębów, dziąseł, kości, więzadeł i naczyń krwionośnych.

Jak powstaje energia

Energia w organizmie jest wytwarzana w mitochondriach komórek, są to małe struktury w kształcie fasoli, które znajdują się wewnątrz każdej komórki. Mitochondria są nazywane " elektrowniami” komórki. Koenzym Q10 znajduje się w mitochondriach. Im większe zapotrzebowanie na energię w komórce, tym więcej mitochondriów ona zawiera. Komórki mięśniowe i plemniki mają wiele mitochondriów. Energia jest wytwarzana wewnątrz mitochondriów, podczas spalania tłuszczu, białka i węglowodanów, przenoszone do ATP (adenozynotrifosforan), cząsteczek, które magazynują energię w postaci chemicznej. Komórka rozbija cząsteczki ATP i uwalnia energię uwięzioną w środku. ATP jest wykorzystywany przez komórkę do wszystkich aktywności wymagających energii, np. skurcze mięśni , trawienie, aktywność mózgu i obrony immunologicznej.

Energia wewnątrz mitochondriów jest wytwarzana z substancji odżywczych pozyskiwanych z żywności.
Q10 znajduje się we wszystkich mitochondriach.

Dlaczego warto przyjmować Q10 Pharma Nord?

Od kilku dekad, Q10 Pharma Nord jest jedną z marek najczęściej sprzedawanych na świecie. Jednym z głównych powodów jego popularności jest dobrze udokumentowany wysoki poziom biodostępności. Q10 jest substancją rozpuszczalną w tłuszczach, co sprawia trudność organizmowi w trakcie jego wchłaniania. Dzięki wysoce wyspecjalizowanemu procesowi produkcyjnemu, Q10 jest rozpuszczony w roztworze oleju roślinnego i zostaje wystawiony na opatentowany proces ogrzewania cząsteczki Q10, które są w stanie rozpuścić się całkowicie w normalnej temperaturze ciała po spożyciu. Q10 od Pharma Nord jest oficjalnym produktem referencyjnym – ICQA
 (Międzynarodowego Stowarzyszenia koenzym Q10)

Skład
1 kapsułka zawiera:

 

  • koenzym Q10 30 mg       
  • witamina C 25 mg (31%RDA)

% RDA – Zalecane dzienne spożycie

Przeciwwskazania
Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Sposób użycia
Przyjmować 1 kapsułkę dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.