Ładowanie . . .
Ładowanie . . .

Strzykawki insulinowe

Strzykawka do insuliny 1 ml U-100 0,33mm (29G) x 12,7 100 sztuk

Strzykawka do insuliny 1 ml U-100 0,33mm (29G) x 12,7 100 sztuk

50,50 
sylius.ui.loading
Strzykawka do insuliny 1ml U-40  0,30mm (30G) x 8mm 100 sztuk

Strzykawka do insuliny 1ml U-40 0,30mm (30G) x 8mm 100 sztuk

49,90 
sylius.ui.loading
Strzykawki INSUMED 0,3 ml G31x8mm (30szt.)

Strzykawki INSUMED 0,3 ml G31x8mm (30szt.)

28,60 
sylius.ui.loading
Strzykawki INSUMED 0,3ml G30x8mm (30 szt.)

Strzykawki INSUMED 0,3ml G30x8mm (30 szt.)

23,00 
sylius.ui.loading
Strzykawki INSUMED 0,5ml G30x8mm (30szt.)

Strzykawki INSUMED 0,5ml G30x8mm (30szt.)

25,99 
sylius.ui.loading
Strzykawki INSUMED 0,5ml G31x8mm (30szt.)

Strzykawki INSUMED 0,5ml G31x8mm (30szt.)

27,90 
sylius.ui.loading
Strzykawki INSUMED 1ml G30x12,7mm (30szt.)

Strzykawki INSUMED 1ml G30x12,7mm (30szt.)

19,50 
sylius.ui.loading
Strzykawki INSUMED 1ml G30x8mm (30szt.)

Strzykawki INSUMED 1ml G30x8mm (30szt.)

22,50 
sylius.ui.loading
Za pomocą strzykawki do insuliny odpowiednia ilość leku wstrzykiwana jest pod skórę, co umożliwia utrzymanie prawidłowego stężenia glukozy we krwi. Jednak choć osoby chorujące na cukrzycę zdają sobie sprawę, jak ważne jest codzienne podawanie insuliny, niekoniecznie czują się z tym komfortowo. Dlatego sprawdź jak wybrać strzykawkę, dzięki której wstrzykiwanie insuliny będzie prostsze i mniej bolesne. 

Strzykawki do insuliny wykorzystywane w leczeniu cukrzycy

Nowoczesne, odpowiednio zaprojektowane strzykawki insulinowe pozwalają nie tylko dokładnie odmierzyć dawkę insuliny, ale i podać ją w praktycznie bezbolesny sposób. Te, które znajdziesz w naszej ofercie, są specjalnie wyprofilowane, a ponadto mają odpowiednio ostrą, integralną, solidną igłę z cienkimi ściankami. Dzięki temu praktycznie nie poczujesz momentu ukłucia i szybko podasz precyzyjnie odmierzoną dawkę insuliny. 

W naszej ofercie dostępne są zarówno strzykawki insulinowe 1 ml, jak i te o mniejszej pojemności: 0,3 lub 0,5 ml. Szeroki wybór ułatwia zakup produktu dostosowanego do Twoich potrzeb.

Strzykawki insulinowe od uznanych producentów dostępne w naszej ofercie

Wybór strzykawek służących do podawania insuliny jest bardzo duży. W związku z tym, że chodzi o Twoje zdrowie, dokując ich zakupu, kieruj się przede wszystkim jakością produktu. Strzykawki, które dostępne są w naszym sklepie, pochodzą do uznanych producentów (m.in. Becton Dickonson, Artsana S.p.A.), co jest gwarancją najwyższej jakości. 


Co je wyróżnia?

  • Zrobione są z wysokiej jakości stali, która spełnia międzynarodowe standardy (ISO 9626).
  • Geometria ostrza – trójpłaszczyznowa końcówka i odpowiednio dobrane kąty ścięcia sprawiają, że igła jest wytrzymała, a wstrzykiwanie insuliny za jej pomocą jest praktycznie bezbolesne.
  • Technologia cienkich ścianek – dzięki zwiększeniu średnicy wewnętrznej igły (przy niezmienionej średnicy zewnętrznej) przepływ insuliny jest szybszy, a ponadto potrzeba mniej siły, aby wstrzyknąć ją pod skórę. 
  • Elektropolerowanie – igły, w które wyposażone są dostępne w naszej ofercie strzykawki, zostały poddane procesowi polerowania elektrochemicznego. W praktyce oznacza to, że ich powierzchnia jest gładka, co sprawia, że podawanie insuliny jest łatwiejsze i mniej bolesne. 
Ponadto odpowiednia konstrukcja strzykawek insulinowych minimalizuje ryzyko odłączenia się igły, płynny ruch tłoka, a także gwarantuje podanie odpowiedniej dawki insuliny. 

Jak używać strzykawki do insuliny?

W związku z tym, że regularne podawanie insuliny to nieodłączny element leczenia cukrzycy, ważne jest, aby wiedzieć, jak wstrzykiwać ją w prawidłowy sposób. Dlatego, jeśli wybór odpowiedniej strzykawki masz już za sobą, poznaj kilka praktycznych wskazówek dotyczących jej użytkowania.

Po pierwsze pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu do wstrzyknięcia insuliny pod skórę. Użyj do tego celu sterylnej igły, której ostrze nie jest stępione. W przeciwnym razie może dojść do zakażenia i uszkodzenia skóry, a ponadto samo wstrzyknięcie będzie bolesne. Oprócz używania sterylnej igły ważne jest dokładne umycie rąk i oczyszczenie miejsca, gdzie podasz insulinę.

Jeśli wykonałeś już te wszystkie czynności sprawdź, czy strzykawka do insuliny jest odpowiednio wyskalowana i nie ma w niej pęcherzyków powietrza. Ich obecność może doprowadzić do podania mniejszej dawki insuliny. Aby pozbyć się niechcianych pęcherzyków powietrza, delikatnie pstryknij palcem w uniesioną do góry igłę. 

Jakie miejsce powinieneś wybrać do wstrzyknięcia insuliny? Najszybciej absorbowana jest ta podana w brzuch, następnie uda lub ramiona. Z kolei najwolniej ta wstrzyknięta w pośladki. 

Aby codzienne podawanie insuliny stało się dla Ciebie łatwiejsze, pamiętaj o stosowaniu się do powyższych wskazówek. Ponadto zadbaj o wybór odpowiedniej strzykawki – w naszej ofercie znajdziesz te, które wyposażone są w igłę o nowoczesnej konstrukcji, wykonaną z najwyższej jakości stali. Dzięki temu pomogą Ci zapomnieć o bolesnym i niedokładnym mało precyzyjnym podawaniu insuliny. 

Pobierz naszą aplikację

Diabetyk24.pl zawsze pod ręką