Ładowanie . . .
Ładowanie . . .

Refundowane pojemniki na insulinę

Korzystasz z pompy insulinowej i potrzebujesz pojemnika na insulinę, który będzie z nią współpracował, a jednocześnie z łatwością napełnisz go samodzielnie? W takim razie zapoznaj się z naszą ofertą pojemników na insulinę na NFZ.

Pompa insulinowa – nowoczesne rozwiązanie w leczeniu cukrzycy

Pompa insulinowa to niewielkie urządzenie, które służy do ciągłego podawania insuliny. Sposób, w jaki  jest ona podawana, naśladuje wydzielanie hormonu przez zdrową trzustkę (dlatego pompa insulinowa nazywana jest „sztuczną trzustką”).

Insulina, która znajduje się w pompie, podawana jest przez zestaw infuzyjny. W jego skład wchodzi wkłucie (wprowadzane do tkanki podskórnej – najczęściej w okolicy brzucha lub pośladków), dren oraz pojemnik na insulinę.

Dlatego, jeśli korzystasz z pompy insulinowej, niezbędny będzie zakup pojemnika (takiego, który współpracuje z Twoim urządzeniem). W naszej ofercie znajdziesz pojemnik na insulinę na NFZ. W związku z tym nie musisz się martwić, że jego zakup mocno nadszarpnie domowy budżet.

Pojemnik na insulinę – refundacja, którą możesz otrzymać z NFZ

Refundacja na pojemnik na insulinę do pompy obowiązuje od marca 2018 roku. Kto może z niej skorzystać? Każda osoba, która choruje na cukrzycę typu I i używa pompy insulinowej. Nie obowiązują również limity, jeśli chodzi o wiek. Możesz skorzystać z refundacji niezależnie od tego, ile masz lat.

A jak wyglądają limity finansowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia?

  • 45 zł za 5 pojemników na miesiąc (czyli 9 zł za pojemnik) przy odpłatności 30% (pacjent zapłaci 13,50 zł za 5 pojemników na miesiąc, czyli 2,70 zł za 1 sztukę).
Jeśli chcesz skorzystać z refundacji, w naszej ofercie znajdziesz refundowany pojemnik na insulinę Medtronic, Accu-Chek oraz mylife YpsoPump. 

Jakie pojemniki na insulinę na NFZ znajdziesz w naszej ofercie?

Czym charakteryzują się refundowane produkty dostępne w naszej ofercie? Zanim wybierzesz konkretny pojemnik na insulinę, zapoznaj się z jego specyfikacją. Zwróć uwagę m.in. na to, czy współpracuje z Twoją pompą insulinową. 
  • Pojemnik na insulinę mylife YpsoPump – możesz w łatwy sposób napełnić go wybranym analogiem insuliny o szybkim działaniu w stężeniu 100 j./ml, a następnie przechowywać w temperaturze około 5℃ przez maksymalnie 30 dni. Pojemnik na insulinę mylife YpsoPump współpracuje z pompą insulinową mylife™ YpsoPump® (po napełnieniu możesz używać go maksymalnie przez tydzień). Jego samodzielnie napełnianie jest bardzo proste – dodatkowym ułatwieniem jest wyraźna podziałka służąca do oznaczania poziomu insuliny. 
  • Pojemnik na insulinę Medtronic (1,8 ml lub 3 ml) – przeznaczony do pomp insulinowych Medtronic Paradigm®. Pojemnik MiniMed jest łatwy w obsłudze – jest od razu gotowy do użycia i łatwo go napełnić, dzięki złączu TransferGuard pozwalającemu na szybkie zamontowanie go na fiolce z insuliną. Ponadto jest to pojemnik, którego używanie wiąże się z mniejszym ryzykiem obrażeń (ponieważ igła jest zintegrowana ze złączem TransferGuard.
  • Pojemnik na insulinę Accu–Chek – w naszej ofercie znajdziesz również pojemnik, który współpracuje z pompami insulinowymi Accu-Chek (a konkretnie Accu-Chek Spirit, Combo, Accu Chek H-Tron). Jest to pojemnik jednorazowego użytku, przezroczysty, zrobiony z plastiku. Jego pojemność wynosi 3,15 ml.
Żeby przechowywanie pojemników na insulinę było łatwiejsze i bezpieczniejsze oferujemy Ci również specjalne pudełko. Jest ono przeznaczone do przechowywania w lodówce dwunastu napełnionych pojemników mylife YpsoPump. Jeśli zadbasz o odpowiednią temperaturę (2-8℃) możesz trzymać je w lodówce nawet przez 30 dni.

Pompa insulinowa to nowoczesne rozwiązanie w leczeniu cukrzycy. Jest prosta w obsłudze, a jednocześnie umożliwia precyzyjne podawanie insuliny. Jeśli również korzystasz z możliwości, jakie daje to urządzenie, musisz zaopatrzyć się w specjalny pojemnik na insulinę. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór pojemników, które współpracują z urządzeniami różnych marek i są refundowane przez NFZ – zapoznaj się z ich opisem i wybierz ten, który będzie dla Ciebie najlepszy.

Pobierz naszą aplikację

Diabetyk24.pl zawsze pod ręką