Ładowanie . . .
Ładowanie . . .

Kosmetyki dla diabetyków

Kosmetyki dostępne w drogeriach w zależności od składu wykazują działanie nawilżające, ujędrniające, czy odmładzające. Jednak trzeba mieć na uwadze, że skóra diabetyka ma dodatkowe potrzeby. Osłabiony naskórek potrzebuje wzmocnienia, a także ochrony przed zakażeniem bakteryjnym lub grzybiczym. Dlatego najlepszym wyborem w przypadku diabetyków są produkty stworzone z myślą o ich szczególnych potrzebach, czyli kosmetyki dla cukrzyków.

Dlaczego warto stosować kosmetyki stworzone z myślą o diabetykach?

Cukrzyca to choroba, która odbija się negatywnie również na kondycji skóry. Diabetycy częściej niż osoby zdrowe obserwują nadmierne wysuszenie skóry, co spowodowane jest gorszą pracą gruczołów łojowych. 

Ponadto w przebiegu cukrzycy uszkodzeniu ulega warstwa ochronna skóry. Dlatego należy ją dodatkowo wzmacniać, aby uchronić skórę przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Należą do nich niska lub wysoka temperatura, wiatr, zanieczyszczenia powietrza, czy promieniowanie słoneczne.

Wysuszona i podatna na podrażnienia skóra to nie jedyne problemy, z którymi zmagają się diabetycy. Oprócz tego w wyniku przerywania ciągłości naskórka zwiększa się u nich ryzyko zakażeń bakteryjnych i grzybiczych. Problemem są także długo gojące się rany. Dlatego w planie pielęgnacji ważne miejsce zajmują zarówno kosmetyki dla cukrzyków, które nawilżają i odżywiają skórę, jak i te, które zapobiegają zakażeniom i stymulują proces regeneracji. 

Biorąc pod uwagę szczególne potrzeby skóry u osób chorujących na cukrzycę, warto szukać kosmetyków, które stworzone są z myślą o diabetykach. Te, które wykazują jedynie delikatne działanie nawilżające, mogą nie wystarczyć. Potrzebne są „produkty do zadań specjalnych” o odpowiednio dobranych składnikach aktywnych, które występują w większym stężeniu. Specjalnie dobrany skład pozwala nie tylko utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia skóry, ale także wzmocnić barierę ochronną, zmniejszyć ryzyko zakażeń i przyspieszyć proces gojenia się ran. 

Jakie kosmetyki dla diabetyków wybrać?

Kolejne pytanie brzmi – jakie kosmetyki dla diabetyków wybrać? Podstawowym kryterium wyboru powinien być skład produktu. Najlepsze dla osób z cukrzycą są kosmetyki, które nawilżają i natłuszczają skórę, zabezpieczają przed utratą wody z naskórka, wzmacniają naturalną warstwę ochronną, pomagają złagodzić uciążliwy świąd i zmniejszają ryzyko infekcji bakteryjnych oraz grzybiczych.

Z kolei niewskazane są te zawierające środki myjące, które mogą wysuszać skórę i zaburzające prawidłowe pH. Ponadto osobom chorującym na cukrzycę nie zaleca się mechanicznego złuszczania naskórka za pomocą pumeksów itp. i długich gorących kąpieli.

Aby mieć pewność, że kosmetyk spełnia specjalne potrzeby skóry diabetyka, warto wybrać ten, stworzony z myślą o osobach chorujących na cukrzycę. W naszym sklepie dostępne są m.in.:
  • wzmacniający balsam do ciała Emolium Diabetix zawierający emolienty, które wykazują działanie nawilżające i przynoszą natychmiastową ulgę w przypadku wysuszonej oraz podrażnionej skóry. 
  • Krem do stóp głęboko nawilżający Ziaja – polecany do codziennej pielęgnacji stóp. Zawiera aż 90% naturalnych składników: ekstrakt z owoców drzewa Tara, prowitaminę B5, stabilizowany mocznik, oligopeptydy i oligosacharydy pochodzące z ekstraktu z białego łubinu. 
  • Odżywczo-kojący krem do rąk z certyfikowanym masłem Shea cenionym za silne właściwości zmiękczające, ochronne i łagodzące. 
  • Krem do pielęgnacji suchej skóry całego ciała z granatem i liczi, który dzięki wyjątkowej recepturze opartej na naturalnych olejkach (makadamia, olejku ze słodkich migdałów i awokado) dba o właściwy poziom nawilżenia skóry i odbudowuje warstwę ochronną. 
To tylko kilka kosmetyków dostępnych w naszej ofercie. Znajduje się w niej znacznie więcej produktów stworzonych specjalnie z myślą o szczególnych potrzebach diabetyków. Zarówno te do pielęgnacji ciała, jak i dłoni oraz stóp. A także kremy przyspieszające gojenie się ran, olejki myjące do ciała i wiele innych. Każdy diabetyk znajdzie u nas produkty, które pomogą w kompleksowy sposób zadbać o skórę od stóp do głów!