Ładowanie . . .
Ładowanie . . .

Dżemy

Owoce zajmują ważne miejsce w zdrowej diecie, ponieważ są bogatym źródłem błonnika pokarmowego, witamin i polifenoli. Jednak nie wszystkie owoce czy przetwory owocowe są tak samo dobre dla cukrzyka. Jeśli chodzi o dżemy czy konfitury, najlepsze będą te, które zawierają dużo owoców i nie mają dodatku cukru. Czy jest to możliwe? Jak najbardziej tak! Wystarczy spojrzeć na dżem dla cukrzyka dostępny na stronie Diabetyk24.

Czy w diecie cukrzyka mogą znaleźć się dżemy?

Zdrowa dieta to jeden z nieodłącznych elementów profilaktyki oraz leczenia cukrzycy. Jedną z jej najważniejszych zasad jest wybieranie produktów o niskim indeksie glikemicznym (IG) jako źródeł węglowodanów. Z kolei te, które mają wysoki IG i powodują gwałtowny wzrost stężenia glukozy we krwi po posiłku, powinny być wyeliminowane z diety. Pytanie, co się do nich zalicza?

Już po chwili można odpowiedzieć, że słodycze czy słodkie napoje gazowane. Jednak są też produkty, które wzbudzają więcej wątpliwości. Należą do nich m.in. owoce. W ich przypadku sprawa nie jest tak oczywista. Wszystko zależy od tego, które z owoców się wybierze, jak bardzo dojrzałe będą i w jakiej formie zostaną podane? 

Do tego dochodzą pytania o przetwory owocowe. Czy w diecie cukrzyka mogą pojawić się dżemy dosładzane cukrem? Lepiej ich unikać. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z przetworów owocowych. Alternatywą dla osób z cukrzycą jest dżem bez cukru zrobiony z owoców dostarczających wielu cennych składników, a przy tym niezawierający ani grama cukru. Jak to możliwe?

Jak to możliwe, że dżem bez cukru dla cukrzyków jest słodki i zdrowy?

Nie tylko dodatek cukru powoduje, że produkt nabiera słodkiego smaku. Na rynku dostępne są zdrowsze zamienniki, które są słodkie, a zarazem wyróżniają się niższą kalorycznością i indeksem glikemicznym. To właśnie one odpowiadają za to, że dżem dla cukrzyka jest słodki, a jednocześnie zdrowy. 

W sklepie Diabetyk24 dostępny jest m.in. dżem z ksylitolem, czyli cukrem brzozowym. Jest to zamiennik cukru, który od lat poleca się osobom chorującym na cukrzycę. Wynika to z tego, że jest około 40% mniej kaloryczny od cukru i ma niższy indeks glikemiczny. Co więcej, nie powoduje próchnicy zębów, a wręcz zapobiega jej powstawaniu. 

Innym zamiennikiem cukru mogą być skoncentrowane soki owocowe. To naturalny sposób na to, aby nadać słodkiego smaku bez użycia cukru. 

Jeżyna, imbir i pomarańcza, brzoskwinia, ananas i wiele innych – znajdź wśród nich swój ulubiony smak dżemu bez cukru!

Dżem truskawkowy, wiśniowy czy ten zrobiony z czarnej porzeczki to propozycje dla tych, którzy lubią klasyczne smaki. Jednak na stronie Diabetyk24 jest znacznie więcej opcji do wyboru. Dzięki temu każdy, kto lubi ciekawe połączenia smaków i chce odkryć coś nowego z łatwością znajdzie coś dla siebie! Przy okazji nie martwiąc się o to, że przetwory owocowe zaburzą dietę z niskim IG. Żaden produkt dostępny w naszym sklepie nie zawiera dodatku cukru. Za to zachwyca słodkim smakiem soczystych owoców (i nie tylko)!

Oto kilka propozycji z naszej oferty:
Ponadto na stronie Diabetyk24 dostępne są konfitury w różnych smakach, które wyróżniają się dużą zawartością owoców i brakiem cukru (są dosładzane zagęszczonym sokiem jabłkowym).

Porzeczkowy, wiśniowy, pomarańczowy czy ten o smaku egzotycznych owoców – wybór dżemów bez cukru jest ogromny. Zajrzyj na naszą stronę i wybierz ten, który zachwyci Cię nie tylko składem, ale i smakiem!