Ładowanie . . .
Ładowanie . . .

Etui FRIO® - pojedyncze

3.7 3 recenzje

Ładowanie . . .

Koszt wysyłki już od 0,00 zł Tabela kosztów

Opis produktu

Etui FRÍO® na pojedynczy pen - etui termiczne do transportu insuliny

FRIO - pierwsze na świecie, opatentowane etui chłodzące

– Aktywuj zimną wodą, to proste!
– Lekkie i kompaktowe
– Wielokrotnego użytku 

Wszystkie etui FRIO zostały zaprojektowane w opatentowanej technologii krystalicznej, by zapewnić chłód i bezpieczeństwo Twoim wrażliwym na temperaturę lekom. 

Etui FRIO na pojedynczy pen jest idealnie dopasowane do większości penów do insuliny, ampułek z insuliną lub "kartridży" do penów, powodując, że to konkretne etui będzie idealne dla diabetyków.

Minimalny czas ciągłego chłodzenia, wynoszący 45 godzin i czas ponownego przygotowania do użytku, wynoszący 5 minut powodują, że z FRIO można korzystać gdziekolwiek i kiedykolwiek.

Etui FRIO na pojedyńczy pen nie jest dla Ciebie? FRIO dostępne jest w wielu różnych rozmiarach, jeżeli szukasz czegoś innego we FRIO zobacz pozostałą ofertę produktów FRIO.

Zmieścisz:

  • jeden wstrzykiwacz
  • lub 2 ampułki po 3ml
  • lub 3 ampułki po 1,5ml

Wymiary wewnętrzne:

  • 65mm x 180mm

Dostępne kolory:

  • bordowy, czarny, czerwony, fioletowy, niebieski

Producent

Frio UK Ltd.
Whitleys
Wolfcastle
Haverfordwest SA62 5DY
Tel. 01437 741700

Dystrybutor

Diabetyk24 sp. z o.o.
ul. Silnikowa 21
02-495 Warszawa, Polska

Instrukcja

ETUI PODRÓŻNE FRIO UMOŻLIWIA PRZECHOWYWANIE INSULINY WE WŁAŚCIWYCH WARUNKACH NAWET W KLIMATACH GORĄCYCH

Etui podróżne FRIO® to rozwiązanie chłodzące, którego działanie opiera się na parowaniu, umożliwiające przechowywanie insuliny w bezpiecznych temperaturach 18-26°C (64,4 – 78,8°F) przez minimum 45 godzin, nawet jeżeli stała temperatura otoczenia wynosi 37,8°C (100°F). Etui można wielokrotnie "aktywować"/"ładować" w celu zapewnienia ciągłości warunków bezpiecznego przechowywania w kolejnych min. 45-godzinnych okresach nawet przez 28 dni (miesiąc). Uwaga: 28 dni (miesiąc) to okres przydatności insuliny. Etui wielokrotnego użytku.

Uwaga: Należy upewnić się, że temperatura insuliny w chwili umieszczenia w etui FRIO® jest zgodna z temperaturą określoną przez producenta. Więcej informacji znajduje się w ulotce dla pacjenta dołączonej do leku.

Zawartość opakowania

Każde etui podróżne FRIO® składa się z dwóch elementów: 1) osłona zewnętrzna z materiału Cambrelle®; 2) wkład wewnętrzny etui FRIO® wykonany z bawełny typu polycotton z panelami zawierającymi (nietoksyczne i niepalne) kryształki (karta charakterystyki produktu dostępna na żądanie).

Instrukcja użytkowania - Należy przestrzegać poniższych instrukcji

Uwaga: Czas zanurzenia należy dokładnie monitorować, aby zagwarantować, że etui wchłonie odpowiednią ilość wody. Nadmierne nasączenie etui uniemożliwia normalne użytkowanie. W takim przypadku, etui należy pozostawić do wyschnięcia aż do momentu, gdy jego rozmiar będzie pozwalać na normalne użytkowanie.

  1. Zanurzyć wkład wewnętrzny zawierający kryształki w zimnej wodzie i pozostawić do nasączenia na odpowiedni czas.

Mini 2-3 minuty;

Extra Small 7-9 minut;

Individual/Duo/Pump 8-10 minut;

Small/Injector 12-14 minut;

Large 14-18 minut;

Extra Large 15-19 minut.

  1. W trakcie nasączania, delikatnie rozprowadzić kryształki wzdłuż i wszerz etui. Żel utworzony w wyniku nasączania powinien wypełnić panele, ale nie należy dopuścić do jego nadmiernego napęcznienia, które spowoduje, że panele będą sztywne. Aktywowane etui powinno być giętkie.

  2. Pozostawić do ocieknięcia na 15-30 minut. Utworzony żel wchłonie nadmiar wilgoci z tkaniny (po wyciągnięciu z wody panele mogą dalej pęcznieć). Delikatnie osuszyć papierowym ręcznikiem. Uwaga: Podczas osuszania ręcznikiem etui FRIO® należy zachować ostrożność z uwagi na możliwość nieznacznej utraty koloru tkanin w żywych kolorach.

  3. Kiedy wkład będzie półsuchy w dotyku, umieścić lek w aktywowanym etui, a etui w zewnętrznej osłonie.

W celu utrzymania bezpieczeństwa przechowywania, wkład wewnętrzny etui FRIO® należy zanurzać w wodzie co 45 godzin lub częściej w przypadku zmniejszenia objętości żelu lub stwierdzenia obecności kryształków, tj. jeżeli w panelach wyczuwalne są kryształki. Jeżeli etui jest używane w sposób ciągły, wymagany okres zanurzania w wodzie będzie krótszy, ponieważ kryształki zachowują formę żelu, tj. 2-4 minuty (zależnie od rozmiaru etui).

NIE PRZENOSIĆ I NIE PRZECHOWYWAĆ AKTYWOWANEGO ETUI W PRÓŻNIOWYCH LUB WODOSZCZELNYCH POJEMNIKACH

Etui podróżne FRIO® to rozwiązanie chłodzące, którego działanie opiera się na parowaniu – do prawidłowego działania etui potrzebuje dostępu powietrza. Tkanina Cambrelle® (osłona zewnętrzna) umożliwia mechanizm, stabilizując temperaturę wewnątrz etui. Można przewozić w bagażu podręcznym lub w kieszeni.

Insulinę przechowywaną w etui FRIO® można przełożyć do lodówki, kiedy będzie to możliwe. NIE umieszczać etui FRIO® w lodówce ze względu na ryzyko uszkodzenia. NIE umieszczać etui w zamrażarce. Wilgoć obecna w żelu może powodować, że tkanina, z której wykonano etui będzie przymarzać do ścian zamrażarki i ulegnie uszkodzeniu.

Suszenie, czyszczenie i przechowywanie

Gdy etui nie jest używane, należy wyciągnąć wkład z zewnętrznej osłony i pozostawić do całkowitego wyschnięcia aż do powrotu żelu do postaci krystalicznej. Aby zapobiec sklejaniu się kryształków, należy od czasu do czasu potrząsać etui podczas suszenia. Uwaga: Suszenie może potrwać 2-4 tygodnie w zależności od warunków klimatycznych.

Suszenie można przyśpieszyć na kilka sposobów:

1) Umieścić wkład w pobliżu źródła ciepła, np. kaloryfera lub w szafie suszarniczej. 2) Powiesić wkład na sznurku do suszenia prania jeżeli pozwala na to pogoda. 3) Pozostawić wkład na parapecie w nasłonecznionym miejscu. Można od czasu do czasu wstrząsnąć. NIE SUSZYĆ ETUI FRIO® W SUSZARCE AUTOMATYCZNEJ!

Zewnętrzną osłonę etui można prać w ciepłej wodzie przy użyciu detergentu do prania tkanin delikatnych. Wkład wewnętrzny można czyścić punktowo przy użyciu miękkiej szczoteczki (np. miękka szczoteczka do zębów lub paznokci): zanurzyć szczoteczkę w wodzie z odrobiną mydła i czyścić punktowo. Etui można płukać pod bieżącą wodą bez ryzyka uszkodzenia kryształków. Etui można czyścić również za pomocą antybakteryjnego sprayu czyszczącego bez zawartości wybielacza lub antybakteryjnych ściereczek kuchennych lub chusteczek dla niemowląt. NIE PRAĆ ETUI FRIO® W PRALCE!

Przechowywać w suchym miejscu do kolejnego użycia.

Podane informacje stanowią jedynie wskazówki. Ze względu na zróżnicowanie klimatu na świecie etui FRIO® może zachowywać się różnie w różnych warunkach. Właściwa aktywacja i użytkowanie sprawi, że etui będzie pełnić swoją funkcję przez długi czas. Z upływem czasu etui będzie wymagać dłuższego zanurzania, ale dopóki kryształki będą tworzyć żel, etui będzie w stanie prawidłowo pełnić swoją funkcję. Jeżeli z kryształków nie powstanie żel, oznacza to, że etui należy wymienić.

Dostawa

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami:

Opinie kupujących

3,67
z 3 opinii

Wszystkie opinie o produktach pochodzą od naszych klientów, którzy kupili u nas dany produkt.
JERZY
24 października 2023
Brak uwag
Zweryfikowano
Maciej
2 stycznia 2024
Pytanie przedwczesne bo nie dostałem jeszcze przesyłki.
Zweryfikowano
Anna
11 czerwca 2024
Matce i córce no jest ok wazne że materacyk jest
Zweryfikowano

Szybka Pomoc w Hipoglikemii

-8%
Zestaw 10 kostek glukozy Dextro Energy cytryna z witaminą C 46g (8 pastylek)

Zestaw 10 kostek glukozy Dextro Energy cytryna z witaminą C 46g (8 pastylek)

54,90 50,00 
sylius.ui.loading
-8%
Zestaw 10 kostek glukozy Dextro Energy Kakao 46g - 8 pastylek

Zestaw 10 kostek glukozy Dextro Energy Kakao 46g - 8 pastylek

54,90 50,00 
sylius.ui.loading
-8%
Zestaw 10 kostek glukozy Dextro Energy z dodatkiem magnezu 46g (8 pastylek)

Zestaw 10 kostek glukozy Dextro Energy z dodatkiem magnezu 46g (8 pastylek)

54,90 50,00 
sylius.ui.loading
-8%
Zestaw 10 kostek glukozy Dextro Energy żurawina z witaminą C 46g - 8 pastylek

Zestaw 10 kostek glukozy Dextro Energy żurawina z witaminą C 46g - 8 pastylek

54,90 50,00 
sylius.ui.loading
-10%
Zestaw 12 opakowań glukozy DEXTRO ENERGY Minis o smaku brzoskwiniowym 50g (33 pastylki)

Pobierz naszą aplikację

Diabetyk24.pl zawsze pod ręką