Ładowanie . . .
Ładowanie . . .

SYSTEM FREESTYLE LIBRE 2

Jedyny system ciągłego monitorowania glikemii, który dokonuje pomiarów stężenia glukozy i przesyła je automatycznie - co 1 minutę - na Twój smartfon.¹ ² FreeStyle Libre 2 monitoruje glikemię 24 godziny na dobę w czasie rzeczywistym pokazując na ekranie smartfona wartość glukozy oraz kierunek jej zmian, bez konieczności nakłuwania opuszek palców.*

Z czego składa się system FreeStyle Libre 2

System FreeStyle Libre 2 składa się tylko z dwóch elementów: małego sensora i bezpłatnej aplikacji na smartfon. W przeciwieństwie do większości systemów CGM obecnych na rynku do jego używania nie potrzebujesz transmitera. Nie musisz go też kalibrować!

Image
Sensor FreeStyle Libre 2

Dokonuje pomiarów w płynie śródtkankowym za pomocą niewielkiego, miękkiego włókna (mikrofilamentu). Automatycznie mierzy i zapisuje Twoje stężenie glukozy przez całą dobę. Poziom cukru sprawdzisz dyskretnie spoglądając na smartfon z włączoną aplikacją.1 Nie musisz nakłuwać opuszki palców*. Posiada alarmy. Włączysz je w ustawieniach aplikacji FreeStyle LibreLink i otrzymasz automatycznie powiadomienie na Twój smartfon, gdy tylko Twój poziom cukru będzie zbyt niski lub zbyt wysoki.3 Sensor działa przez 14 dni. Twoje palce mogą odpocząć od nakłuwania.*

Sprawdź warunki refundacji NFZ
Image
Aplikacja na smartfon FreeStyle LibreLink

Bezpłatna aplikacja, dzięki której dyskretnie sprawdzisz poziom cukru spoglądając na swój smartfon. Na ekranie zobaczysz aktualne stężenie glukozy, strzałkę trendu i wykres z automatycznie zapisanych pomiarów z ostatnich 8 godzin.

pobierz z Google Play pobierz z AppStore

Dzięki systemowi FreeStyle Libre 2 otrzymujesz na swój smartfon - aktualizowane automatycznie co minutę - odczyty stężenia glukozy w czasie rzeczywistym. To zdecydowanie ułatwia kontrolowanie cukrzycy z większą pewnością, co do podejmowanych działań. A wszystko to bez nakłuwania palców*.

Zalety systemu FreeStyle Libre 2

Bez nakłuwania palców*

Monitoruj glikemię na swoim smartfonie1*

Odczyty w czasie rzeczywistym

Sprawdzaj w aplikacji FreeStyIe LibreLink odczyty glukozy aktualizowane automatycznie co 1 minutę1,2

Łatwo i dyskretnie

Prosty w użyciu. Bezbolesny w aplikacji. Wygodny w noszeniu. Dokładny przez 14 dni użytkowania1

Redukcja HbA1c

Obniż wartość HbA1c bez nakłuwania palców4

Edyta Wojtczak

Edukatorka diabetologiczna, coach zdrowia, Abbott Diabetes Care

Chcesz poznać system FreeStyle Libre 2 w praktyce?

Zapisz się na bezpłatne szkolenie instruktażowe!

Webinar przeznaczony jest dla wszystkich osób, które zaczynają lub planują stosowanie systemu do ciągłego monitorowania glikemii FreeStyleLibre 2, niezależnie od typu cukrzycy, wieku, płci i stażu życia z cukrzycą.

Sprawdź listę najbliższych szkoleń i wybierz dogodny dla Ciebie termin na stronie www.Libre.pl w zakładce Pierwsze kroki/Szkolenia

Zapisz się

System FreeStyle Libre 2 jest objęty refundacją NFZ⁵. Sprawdź, kto może skorzystać z refundacji:

Osoby powyżej 18. roku życia z cukrzycą

typu 1 lub 3 (niezależnie od modelu leczenia) oraz dorośli pacjenci z cukrzycą typu 2 wymagający min. 3 wstrzyknięć insuliny w ciągu doby (intensywna insulinoterapia w momencie rozpoczęcia refundacji)

Odpłatność 30% za 14-dniowy sensor
Kobiety w okresie ciąży i połogu,

z cukrzycą.

Odpłatność 30% za 14-dniowy sensor
Osoby niewidome lub niedowidzące

Chorujące na cukrzycę i przyjmujące insulinę (posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym ze względu na stan wzroku)

Odpłatność 20% za 14-dniowy sensor
Dzieci od ukończenia 4 do 18 roku życia

chorujące na cukrzycę typu 1 lub typu 3.

Odpłatność 20% za 14-dniowy sensor

Ważne: W szczególnych przypadkach możesz korzystać z refundowanych pasków do glukometru. Pamiętaj jednak o nieprzekraczalnych limitach miesięcznych - to jeden z warunków kontynuacji zlecenia!

25x

miesiąc

pasek dla osób powyżej 18. roku życia z cukrzycą

50x

miesiąc

pasek dla kobiet w ciąży, dzieci oraz osób niewidomych i niedowidzących

Więcej informacji o refundacji systemu FreeStyle Libre 2 znajdziesz na stronie: www.Libre.pl w zakładce Refundacja

Sprawdzaj swój wynik stężenia glukozy kiedy chcesz i gdziekolwiek jesteś3

Aplikacji FreeStyle LibreLink możesz użyć zarówno do sprawdzenia swojego aktualnego stężenia glukozy, jak i do śledzenia tendencji i wykresów dobowych.

Tendencje dobowe

Jest to wykres przedstawiający schemat i zmienność wyników z sensora podczas typowej doby. Uwzględnia medianę, odczyty sensora w zakresie od 25 do 75 oraz od 10 do 90 percentyla.

Czas w zakresie docelowym

Wykres ten przedstawia procent czasu, gdy odczyty stężeń glukozy sensora były powyżej, poniżej lub w zakresie docelowym stężeń glukozy.

Udostępnij dane lekarzowi

Po zalogowaniu do LibreView Twój wynik stężania glukozy jest automatycznie wysyłany do tego systemu. Możesz podzielić się nim ze swoim lekarzem, aby mógł on mieć pełen obraz glikemii i podjąć najlepsze decyzje dotyczące leczenia.

Połącz się z bliskimi i razem kontrolujcie cukrzycę!

Posiadając system FreeStyle Libre 2 możesz udostępniać swoje dane dotyczące glikemii bliskim osobom.

To idealne rozwiązanie dla rodziców i opiekunów, którzy z dowolnego miejsca mogą śledzić wyniki podopiecznych w czasie rzeczywistym.⁶

Poznaj opinie innych diabetyków o systemie FreeStyle Libre 2

Angelina Ziembińska

Z systemem FreeStyle Libre zetknęłam się po raz pierwszy tuż po tym, jak został wprowadzany do Polski. Prawdopodobnie byłam jedną z pierwszych jego użytkowniczek w naszym kraju. Doceniam go za wsparcie, które mi daje w wielu sytuacjach. Żyję aktywnie - jestem mamą trojga dzieci, diabetyczką i blogerką.

Więcej
Kamil Kubasiewicz

Z cukrzycą na TY od 1998 roku, choroba nigdy nie była dla mnie przeszkodą w uprawianiu sportów wszelkiej maści. W mojej 25-letniej karierze cukrzyka, skakałem na spadochronie, uprawiałem sporty walki, ćwiczyłem akrobatykę sportową, brałem udział w zawodach sylwetkowych i wielu innych niekonwencjonalnych dla diabetyka wydarzeniach.

Więcej
Zuzanna ze Śremu

Diagnoza cukrzycy ciążowej była dla mnie szokiem. Nic o niej nie wiedziałam. I nagle musiałam zacząć mierzyć poziom cukru, zmienić sposób odżywiania. Bardzo się tym stresowałam dopóki nie zaczęłam używać systemu do ciągłego monitorowania glikemii

Więcej
Wanda Łakomy

Innym diabetykom mówię, że cukrzyca nie jest wyrokiem, że można z nią żyć, założyć rodzinę, pracować, spełniać swoje marzenia. W dobie dostępu do nowych technologii, takich jak ciągłe monitorowanie glikemii za pomocą systemu FreeStyle Libre 2, jest to jeszcze łatwiejsze do zrealizowania

Więcej

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na niektóre z najczęsciej zadawanych pytań dotyczących systemu FreeStyle Libre 2.

Przejdź do pytań

Dowiedź się więcej na stronie www.Libre.pl

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Ilustracje, raporty i wykresy użyte wyłącznie w celach poglądowych, nie przedstawiają glikemii konkretnego pacjenta.

* Pomiar glikemii z opuszki palca jest konieczny, jeśli pacjent odczuwa objawy niezgodne z odczytami systemu.

1. FreeStyle Libre 2 - podręcznik użytkownika systemu.

2. Aplikacja FreeStyle LibreLink jest kompatybilna tylko z niektórymi urządzeniami mobilnymi i systemami operacyjnymi. Przed jej użyciem odwiedź naszą stronę i dowiedz się więcej na temat zgodności aplikacji z poszczególnymi urządzeniami. Korzystanie z FreeStyle LibreLink może wymagać rejestracji w systemie LibreView. Odczyty stężenia glukozy są automatycznie wyświetlane w aplikacji FreeStyle LibreLink tylko wtedy, gdy smartfon i sensor pacjenta są połączone i znajdują się w pobliżu.

3. Powiadomienia będą pojawiać się tylko, jeśli alarmy są włączone, a sensor znajduje się w odległości 6 metrów od telefonu. Sensor jest wodoodporny, jednak nie należy go zanurzać na głębokość większą niż 1 metr (3 stopy) lub na dłużej niż 30 minut. Nie używać powyżej 3048 metrów (10 000 stóp).

4. Evans M. et al. Diabetes Ther (2020) 11:83-95.

5. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 października 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

6. Aplikacja LibreLinkUp jest kompatybilna tylko z niektórymi urządzeniami mobilnymi i systemami operacyjnymi. Przed skorzystaniem z aplikacji należy sprawdzić informacje dotyczące zgodności na stronie www.librelinkup.com. Korzystanie z LibreLinkUp może wymagać rejestracji w systemie LibreView. Aplikacja mobilna LibreLinkUp nie jest przeznaczona do stosowania jako główny monitor stężenia glukozy: użytkownicy domowi muszą dokonać pomiaru za pomocą urządzenia głównego oraz skonsultować się z lekarzem przed dokonaniem jakiejkolwiek medycznej interpretacji danych i modyfikacji terapii na podstawie informacji uzyskanych z aplikacji. Automatyczne przesyłanie danych wymaga połączenia z Internetem (połączenie sieci komórkowej lub sieci bezprzewodowej).

ADC-84656 v1.0 © 2024 Obudowa czujnika, FreeStyle, Libre oraz powiązane z nimi znaki są własnością firmy Abbott. Inne znaki towarowe stanowią własność ich odpowiednich właścicieli. Użycie znaku towarowego, nazwy handlowej lub grafiki firmy Abbott wymaga uprzedniej pisemnej zgody. Informacje zawarte na tej stronie takie jak opisy, artykuły, wywiady czy video mają charakter informacyjny i reklamowy. Nie służą do diagnozowania ani badań przesiewowych w kierunku cukrzyc. Użytkownicy powinni zawsze konsultować wszelkie pytania lub obawy dotyczące leczenia cukrzycy z pracownikiem służby zdrowia. Właścicielem strony jest Abbott Laboratiories Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Postępu 21B, 02-676 Warszawa. Kapitał zakładowy 70 147 200 zł. Sąd Rejonowy dla m.st Warszawy w Warszawie. XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 38556, NIP 951-17-61- 348. Nr rejestru w GIOŚ E0001932WZBW. Abbott, wszelkie prawa zastrzeżone. FreeStyle Libre 2 system monitorowania glikemii flash (czujnik), wyrób medyczny używany wraz ze zgodnym czytnikiem lub aplikacją do monitorowania poziomu glukozy w płynie śródtkankowym u osób z cukrzycą i zaprojektowany, aby zastąpić oznaczanie stężenia glukozy we krwi w samodzielnym kontrolowaniu cukrzycy, w tym w dawkowaniu insuliny. Producent: Abbott Diabetes Care Ltd., Upoważniony przedstawiciel: Abbott B.V., Reklamodawca: Abbott Laboratories Poland sp. z o.o.

Pobierz naszą aplikację

Diabetyk24.pl zawsze pod ręką