• +48 22 464 86 86
 • Masz pytanie? sklep@diabetyk24.pl
Globulki dopochwowe z kwasem hialuronowym Hexagyn duo

Globulki dopochwowe z kwasem hialuronowym Hexagyn duo

5907377532002
W magazynie
30,00

Opis produktu

HEXAGYN DUO

GLOBULKI DOPOCHWOWE Z KWASEM HIALURONOWYM I KWASEM MLEKOWYM

Skład: Jedna globulka zawiera: Kwas hialuronowy, polikarbofil, kwas mlekowy, octan tokoferolu, witaminę A, kwas 18-beta-glicyretynowy, olej z drzewa herbacianego, fosfatydylocholinę, półsyntetyczne triglicerydy.

Działanie: Globulki dopochwowe HEXAGYN duo to wyrób medyczny stosowany w celu łagodzenia suchości pochwy i uczucia dyskomfortu w miejscach intymnych.
Produkt chroni przed infekcjami oraz wspomaga procesy regeneracyjne w przypadku dolegliwości spowodowanych zaburzeniem równowagi w uwodnieniu i pH pochwy takich jak: uczucie podrażnienia pochwy, świąd, pieczenie, suchość pochwy o charakterze zapalnym.

Dzięki zawartości kwasu hialuronowego w postaci sodowej w ilości 10 mg/globulkę produkt nawilża i nawadnia śluzówkę ścian pochwy co przyspiesza odbudowę jej prawidłowej flory bakteryjnej oraz pomaga w utrzymaniu naturalnej ochrony. Wyrób zawiera kwas mlekowy, który naturalnie występuje w pochwie, co pozwala natychmiast przywrócić prawidłowe pH pochwy oraz odbudować delikatny ekosystem srom-pochwa. Dodatkowo polikarbofil przez reakcję ze śluzem w pochwie stale uwalnia jony H+ wspomagając obniżenie pH środowiska pochwy.

Sposób użycia: stosować 1 globulkę na dobę przez 5-7 dni po zakończeniu cyklu miesiączkowego lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Produkt najlepiej stosować na noc, przed pójściem spać.

1. Dokładnie umyć okolice pochwy oraz ręce.
2. Otworzyć opakowanie i wyjąć globulkę z blistra.
3. Globulkę ostrożnie wprowadzić  głęboko do pochwy – dla ułatwienia aplikacji zalecana pozycja leżąca na plecach, co zapobiegnie wysunięciu się produktu.

Działania niepożądane: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników wyrobu.

Warunki przechowywania: Globulki należy przechowywać w suchym miejscu, chronić od światła i wilgoci. Należy zwrócić uwagę na dokładne zamknięcie opakowania po użyciu.
Przechowywać z dala od dzieci.

Ostrzeżenia:
Nie połykać.
Nie stosować, jeśli opakowanie zostało wcześniej otwarte lub jest uszkodzone.
Nie stosować po upływie terminu ważności – dotyczy on nieotwartego i odpowiednio przechowywanego produktu.
Nie stosować w przypadku pojawienia się zmian i ran w pochwie.
Nie stosować w trakcie menstruacji (krwawienia miesiączkowego).
Nie przekraczać sugerowanej dawki bez nadzoru lekarza.

Długotrwałe stosowanie może prowadzić do pojawienia się nadwrażliwości. W takim przypadku należy odstawić wyrób medyczny i zasięgnąć porady lekarza w celu rozpoczęcia właściwego leczenia. Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich działaniach niepożądanych niewymienionych w tej ulotce informacyjnej.

Stosowanie wyrobu w ciąży: W ciąży, w trakcie karmienia piersią i u dzieci globulki można stosować tylko pod bezpośrednim nadzorem lekarza i na jego zalecenie. Jeśli wystąpi naruszenie błony dziewiczej należy udać się do ginekologa w celu omówienia metody stosowania produktu.

Wyrób przeznaczony do jednorazowego użytku. Jeśli globulka wydostanie się z pochwy w sposób niezamierzony nie należy wprowadzać jej ponownie.

Opakowanie: Kartonik zawierający dwa blistry, 10 globulek dopochwowych po 2 g każda.

Producent: NTC Srl, Via Luigi Razza 3, 20124 Mediolan, Włochy

Dystrybutor w Polsce: HEXANOVA Sp. z o.o., Pieńków 11, 05-152 Czosnów.

Korekta 07/2011

CE 0426

Dostawa
 • ORLEN paczka
  5,99
 • Paczkomat
  11,99
 • Kurier
  od 13,90
 • Darmowa dostawa od
  300,00
Masz pytania? +48 22 464 86 86

Warto przeczytać

Łatwo zrealizujesz zlecenie

 • Złóż
  zamówienie
 • Odbierz
  paczkę