• Zamów telefonicznie: +48 22 464 86 86
 • Masz pytanie? sklep@diabetyk24.pl
Refundacja NFZ | FreeStyle Libre - czujnik (sensor), p.137
0 zł

Refundacja NFZ | FreeStyle Libre - czujnik (sensor), p.137

5021791716357
W magazynie
76,50
Jak założyć sensor FreeStyle Libre? Aby przylegał lepiej, pamiętaj o poniższych wskazówkach.
Akademia FreeStyle Libre


Opis produktu

Ten produkt można kupić wyłącznie na podstawie zleceń refundacyjnych NFZ. Pełnopłatne czujniki FreeStyle Libre dostępne są na stronie producenta


FreeStyle Libre to innowacyjny system do monitorowania glikemii. Wystarczy zbliżyć telefon z włączoną aplikacją FreeStyle LibreLink1 lub czytnik do sensora noszonego na tylnej stronie ramienia, aby w 1 sekundę, bezboleśnie, dyskretnie i bez nakłuwania opuszków palców2 zmierzyć poziom cukru.

Ale to nie wszystko – sensor automatycznie mierzy i zapisuje poziomy glikemii. Wystarczy raz na 8 godzin zeskanować sensor telefonem1, aby dowiedzieć się jak kształtował się poziom cukru przez całą dobę, również w nocy. 

Z systemem FreeStyle Libre możesz mierzyć poziom cukru tak często, jak chcesz, nawet przez ubranie3. Na wykresie dokładnie zobaczysz, jak zmieniał się poziom cukru po każdym posiłku, podaniu insuliny, podczas infekcji lub wysiłku fizycznego. 

Pomiar glikemii w nocy jest bardzo prosty. Wykonasz go w 1 sekundę, bezboleśnie i bez wybudzania dziecka - wystarczy, że zbliżysz telefon z włączoną aplikacją FreeStyle LibreLink do sensora.

UWAGA: System monitorowania glikemii FreeStyle Libre jest przeznaczony do kontrolowania stężenia glukozy w płynie śródtkankowym u osób chorujących na cukrzycę od ukończenia 4 roku życia. Należy pamiętać, aby dzieci korzystały z systemu pod nadzorem osoby dorosłej.


Opakowanie zawiera:

 • 1 aplikator czujnika
 • 1 zestaw czujnika
 • ulotka informacyjna produktu

Zalety systemu FreeStyle Libre

 • niewielki sensor – wielkością przypomina monetę 5 zł
 • wodoodporny – można z nim kąpać się, brać prysznic, pływać i ćwiczyć3
 • 14 dniowy – automatycznie mierzy i zapisuje poziom cukru przez cała dobę
 • aby mieć pełny, dobowy profil glikemii, wystarczy zeskanować go raz na 8 godzin (przyłożyć telefon z aplikacją FreeStyle LibreLink do sensora)
 • nie wymaga kalibracji poprzez nakłucie opuszka palca


Jak wykonać pomiar (zeskanować sensor)?

 1.  Załóż sensor na tylną część ramienia.
 2.  Uruchom sensor skanując go telefonem z włączoną aplikacją FreeStyle LibreLink (jeśli chcesz korzystać zarówno z czytnika jak i aplikacji FreeStyle LibreLink, nowo założony sensor zeskanuj najpierw czytnikiem, a później aplikacją).
 3.  Odczytaj wynik na ekranie.

Pobierz bezpłatną aplikację FreeStyle LibreLink i mierz poziom cukru swoim telefonem

     

Aplikacja FreeStyle LibreLink jest dostępna na telefony z funkcją NFC oraz z systemem operacyjnym Android 8.0 lub nowszym, jak również na telefony iPhone 7  i nowsze z systemem operacyjnym w wersji 13.2 i nowszej. 

Sprawdź, czy Twój model telefonu jest kompatybilny z aplikacją FreeStyle LibreLink. Więcej informacji znajdziesz na stronie BibliotekaDiabetyka.pl w sekcji Produkty. 


Jak udostępnić wynik pomiarów lekarzowi?

W Menu aplikacji FreeStyle LibreLink, na telefonie którym skanujesz sensor, kliknij w „Połączone Aplikacje”, wybierz „LibreView” i wpisz numer ID gabinetu swojego lekarza. Możesz także poprosić, aby to on wysłał Ci zaproszenie mailowe. Dzięki temu po każdym zeskanowaniu sensora wyniki pomiarów będą przesyłane automatycznie do opartego na chmurze systemu LibreView. Nie będziesz musiał drukować ani przesyłać raportów przed kolejną wizytą u diabetologa – Twój lekarz będzie mieć do nich podgląd na swoim komputerze.

Czy można mieć podgląd do wyników na drugim telefonie?

Pobierz aplikację LibreLinkUp. Za każdym razem, gdy Twoje dziecko zeskanuje sensor swoim telefonem, na Twoim telefonie dzięki aplikacji LibreLinkUp pojawi się powiadomienie z aktualnym wynikiem i strzałką trendu oraz interaktywny wykres z ostatnich 12 godzin. Możesz sprawdzić jak zmieniał się poziom cukru Twojego dziecka podczas pobytu w przedszkolu lub w szkole, gdy Ty byłeś w domu lub w pracy.

Aby udostępniać dane lekarzowi w systemie LibreView lub rodzicowi/opiekunowi w aplikacji LibreLinkUp, telefon musi mieć podłączenie do Internetu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zaloguj się na bezpłatną platformę AkademiaLibre.pl. Znajdziesz tam krótkie, interaktywne szkolenia dotyczące systemu FreeStyle Libre, diety oraz życia z cukrzycą.

Video LibreLinkUpDodatkowe informacje:

Specyfikacja techniczna:


Wymiary sensora
5 mm grubości i 35 mm średnicy
Masa sensora
5 g
Źródło zasilania sensora
1 bateria na bazie tlenku srebra
Żywotność sensora
do 14 dni
Pamięć sensora
8 godzin (odczyty glikemii zapisywane co 15 minut)
Temperatura robocza sensora
10°C do 45°C
Temperatura przechowywania aplikatora i opakowania z sensorem
4°C do 30°C
Wilgotność robocza i przechowywania
10–90%, bez kondensacji
Wodoodporność sensora
IP27: Możliwość zanurzenia w wodzie na głębokość 1 metra na maksymalnie 30 minut
Wysokość robocza i podczas przechowywania
od -381 m do 3048 m


Dystrybutor

Abbott Laboratories Poland Sp. z o.o.
z siedzibą w Warszawie, ul. Postępu 21B
02-676 Warszawa
Kapitał zakładowy 29.500.300 zł
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie. XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS 38556, NIP 951-17-61-348

Infolinia: 800 500 800


Przypisy:
1. Pomiar glikemii przy pomocy sensora nie wymaga użycia nakłuwacza. Test z opuszki palca za pomocą glukometru jest konieczny w okresach szybkich zmian stężenia glukozy we krwi, kiedy stężenie glukozy w płynie śródtkankowym może nie odzwierciedlać dokładnie stężenia glukozy we krwi lub w przypadku, kiedy system informuje o hipoglikemii lub zbliżającej się hipoglikemii, lub kiedy objawy są niezgodne z odczytem systemu.
2. Opiekun będący osobą pełnoletnią (w wieku co najmniej 18 lat) jest odpowiedzialny za nadzór, kontrolę oraz pomoc dziecku (w wieku 4-17 lat) w użyciu systemu FreeStyle Libre, jak również w interpretacji jego wskazań.
3. Sensor jest wodoodporny w wodzie o głębokości do 1 metra przez maksymalnie 30 minut.
4. Czytnik pozwala na skanowanie wyników przez ubranie o grubości do 4 mm.
5. Czytnik zapisuje dane o glikemii z ostatnich 90 dni, pod warunkiem wymiany sensora co 14 dni i skanowania go co najmniej raz na osiem godzin.

Źródło: materiały Abbott Laboratories Poland Sp. z o.o.


Dostawa
 • Darmowa dostawa!
 • ORLEN paczka
  5,99
 • Paczkomat
  11,99
 • Kurier
  13,90
Masz pytania? +48 22 464 86 86

Łatwo zrealizujesz zlecenie

 • Złóż
  zamówienie
 • Odbierz
  paczkę