• Zamów telefonicznie: +48 22 464 86 86
 • Masz pytanie? sklep@diabetyk24.pl
 • Wysyłka w 24h już od 0 zł

CGM-RT | Refundacja NFZ

Refundacja sensorów I transmiterów jest realizowana od 3. marca 2018 r. Druki zleceń nie ulegają zmianie, są to te same wzory jakie obowiązują w przypadku realizowania refundacji na zestawy infuzyjne (określa je Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 grudnia 2013 r. w sprawie wzoru zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne oraz wzoru zlecenia naprawy). Tak samo jak w przypadku zestawów infuzyjnych może zostać wystawione na 1, 2 lub 3 miesiące (sensory). Na każdy rodzaj wyrobu medycznego potrzebne jest odrębne zlecenie oraz karta z NFZ -> osobne zlecenie wystawione przez lekarza na zestawy infuzyjne, osobne na sensory i transmiter. Ze zleceniem wystawionym przez lekarza pacjent musi udać się do NFZ w celu jego potwierdzenia i wystawienia karty (części B) odrębnej dla każdego środka. W przypadku pojemników i sensorów zlecenie może wypisać ten sam lekarz, co zlecenie na zestawy infuzyjne (osobami uprawnionymi są lekarze mający specjalizację w dziedzinie: diabetologii, pediatrii, perinatologii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej, endokrynologii, chorób wewnętrznych oraz lekarze POZ np. lekarze rodzinni), kontynuacja (kolejne zlecenie) może wystawić pielęgniarka lub położna.. Zlecenie na transmiter może wystawić diabetolog lub endokrynolog, kontynuację może wypisać pediatra, lekarz chorób wewnętrznych i lekarz POZ. Kody, które uzupełnia lekarz na pierwszej stronie zlecenia:

- P.135 Sensor/Elektroda do CMG
- P.136 Transmiter/Nadajnik do CMG 
Pacjenci uprawnieni do refundacji sensorów i transmiterów – wyłącznie osoby do 26 roku życia z cukrzycą typu I, leczone przy pomocy pompy insulinowej, z nieświadomością hipoglikemii.
Limity finansowania przez NFZ: 
- 600 zł za do 4 sztuk sensorów na miesiąc (150 zł za 1 sensor Enlite - 4 mieszczą się w limicie redundacji, 200 zł za sensor Dexcom G4/G5 - 3 mieszczą się w limicie refundacji) przy odpłatności 30% 
- 1000 zł za transmiter raz na 8 miesięcy przy odpłatności 30%
Pacjent zapłaci:
- 180 zł za 4 sensory Enlite na miesiąc (45 zł za jeden sensor, 540 za 12 sensorów na 3 miesiące), 180 zł za 3 sensory Dexcom G4/G5 na miesiąc (60 zł za jeden sensor, 540 zł za 9 sensorów na 3 miesiące)
- 300 zł za jeden transmiter w kwocie limitu (1000 zł), raz na 8 miesięcy | droższe transmitery (np. Guardian Connect) wymagają dopłaty kwoty ponad limit, tańsze (np. G5 mobile) będą wymagały dopłaty jedyni 30% swojej ceny

Znaleziono 8 produktów

Łatwo zrealizujesz zlecenie

 • Złóż
  zamówienie
 • Odbierz
  paczkę
 • Przekaż dokumenty
  kurierowi