• Zamów telefonicznie: +48 22 464 86 86
 • Masz pytanie? sklep@diabetyk24.pl

Vliwaktiv Ag 10x10cm tamponada z węgla aktywnego ze srebrem 1 szt.

4021447309200
W magazynie
13,00

Opis produktu

Tamponada z węgla aktywnego ze srebrem Vliwaktiv Ag to antybakteryjna elastyczna, miękka, nie przyklejająca się do rany tamponada, która zawiera impregnowaną srebrem tkaninę z węgla aktywnego.

Tamponada z węgla aktywnego ze srebrem Vliwaktiv Ag idealnie nadaje się do wypełniania głębokich ran lub stosowania na rany powierzchniowe jako opatrunek.

Tamponada wiąże wysięk z rany z mikroorganizmami i eliminuje nieprzyjemne zapachy z rany. Wspomaga zatem leczenie rany poprzez jej efektywne, fizyczne oczyszczanie.

Drobnoustroje zawarte w wysięku usuwane są z rany poprzez wiązanie Vliwaktiv Ag i niszczone poprzez kontakt bezpośredni ze srebrem oraz węglem aktywnym zawartymi wewnątrz opatrunku. Tym samym ulega redukcji namnażanie zarazków w ranie, co zapobiega rozwojowi infekcji.

Zmniejszenie nieprzyjemnego zapachu poprzez zastosowanie węgla aktywnego polepsza jakość życia pacjentów i ułatwia działania lecznicze personelowi medycznemu.

Tamponada w węgla aktywnego ze srebrem Vliwaktiv Ag pakowana jest w pojedynczo sterylnie i sterylizowana promieniami gamma. Produkt przeznaczony jest wyłącznie do użytku jednorazowego i nie może być sterylizowany.

Wskazania:

Tamponada z węgla aktywnego ze srebrem Vliwaktiv przeznaczona jest do leczenia ran:
 • krytycznie skolonizowanych
 • zainfekowanych oraz/lub nieprzyjemnie pachnących
 • o podwyższonym ryzyku infekcji (np. poprzez osłabianie odporności własnej organizmu, przetoki kałowe, rany nowotworowe, rany pooparzeniowe itp.)
Tamponadę z węgla aktywnego ze srebrem Vliwaktiv Ag można stosować do ran:
 • mało wysiękowych lub w połączeniu z opatrunkiem wtórnym do ran średnio i bardzo wysiękowych;
 • powierzchniowych i głębokich np. przy odleżynach, wrzodach tętniczych, żylnych wrzodach goleni, wrzodach cukrzycowych, wtórnie gojących się ranach ooperacyjnych, owrzodziałych ranach nowotworowych;
 • tamponadę z węgla aktywnego ze srebrem Vliwaktiv Ag można stosować również jako opatrunek wtórny w połączeniu z wypełniaczami rany (np. tamponada z alginianem wapnia Supersorb A)
Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na produkt lub jego składowe.

Stosowanie:

Przygotowanie rany

Przed położeniem nowego opatrunku oczyścić ranę w typowy sposób (np. sterylnym roztworem fizjologicznym, płynem Ringera lub w razie potrzeby środkami antyseptycznymi) i ostrożnie osuszyć brzegi rany.

Nakładanie opatrunku

Można stosować obie strony tamponady z węgla aktywnego ze srebrem Vliwaktiv Ag Tamponada wkładana jest do głębokich ran i dla efektywnego działani musi bezpośrednio stykać się z podłożem rany.

W przypadku ran powierzchniowych tamponada jest nakładana jak zwykły opatrunek. Wielkość opatrunku zależy przy tym od powierzchni rany i powinien wystawać poza brzegi rany co najmniej 2-3 cm.
W przypadku ran mało wysiękowych przed zastosowaniem tamponada z węgla aktywnego ze srebrem Vliwaktiv Ag może zostać nawilżona płynem Ringera.

W zależności od stopnia wysięku oraz stanu rany można nałożyć na tamponadę opatrunek wtórny (np. kompres chłonny Vliwazell).

Tamponadę z węgla aktywnego ze srebrem Vliwaktiv Ag można stosować również jako opatrunek powierzchniowy w połączeniu z wypełniaczami rany (np. tamponada z alginianem wapnia Suprasorb A) Przymocować opatrunek za pomocą odpowiedniego materiału ustalającego (plaster mocujący, np. Curagix H, elastyczny bandaż opatrunkowy np. Mollelast).

Wymiany opatrunku

Odstępy czasowe po których trzeba wymienić tamponadę z węgla aktywnego ze srebrem Vliwaktiv Ag ustala lekarz prowadzący w zależności od stanu rany (np. oznaki infekcji, stopień wysięku).

Zalecenia

Tamponady z węgla aktywnego ze srebrem Vliwaktiv Ag nie wolno ciąć ani rozdzierać.

Produkty są sterylne, dopóki opakowanie nie zostanie otwarte lub uszkodzone.
 
Dostawa
 • ORLEN paczka
  5,99
 • Paczkomat
  11,99
 • Kurier
  od 13,90
 • Darmowa dostawa od
  300,00
Masz pytania? +48 22 464 86 86

Łatwo zrealizujesz zlecenie

 • Złóż
  zamówienie
 • Odbierz
  paczkę