• Zamów telefonicznie: +48 22 464 86 86
 • Masz pytanie? sklep@diabetyk24.pl

Wkładki do butów Diabeto Ped dla osób chorych na cukrzycę (1 para)

4006871503431
W magazynie
87,50

Opis produktu

Diabeto PED spełnia 3 ważne funkcje, które skutecznie wspierają walkę z cukrzycą:

1. Działa jak pompa mięśni stóp
Oznacza to, że krew tętnicza (bogata w tlen) może przepływać szybciej w celu uzupełnienia jej ubytków w stopie. Kapsułki żelu znajdujące się we wkładkach masują stopy w trakcie robienia kroków w przód i w tył.

Taka stymulacja przepływu krwi sprawia, że krew bogata w tlen wraca z każdym krokiem do stopy. Takie właśnie pompowanie (stymulowanie) przepływu krwi pomaga nie tylko stopie, lecz także całej nodze.

Zjawisko „pompowania krwi”- stało się już przedmiotem badań klinicznych i uważa się, że opisywany proces pojawił się u 100% badanych osób, dając widoczną poprawę cyrkulacji krwi o 26%.

2. Obniża ciśnienie krwi
Specjalny kształt i powierzchnia wkładki Diabeto PED pomaga rozproszyć nacisk ciśnienia na stopę, co sprawia, że znacznie spada niebezpieczeństwo wystąpienia zjawiska „stopy cukrzycowej”.

Warstwa absorbująca wstrząsy znajdująca się przy piętach poprawia komfort podczas chodzenia jednocześnie odciążając kolana, biodra i kręgosłup, które w przypadku otyłości towarzyszącej często zachorowaniom na cukrzycę, są wyjątkowo narażone na mikrourazy i bolesności.

3. Zapobieganie infekcjom
Powierzchnia Diabeto PED jest antybakteryjna. W tym wypadku, bakterie i grzyby nie mają szans! Jest to istotna funkcjonalność wkładek Diabeto Ped, ponieważ stopy osób chorych na cukrzycę są wyjątkowo narażone na zakażenia.

Ważne informacje:
Diabeto PED jest odpowiednia dla wszystkich osób chorych na cukrzycę, typu 2 i typu 1, a także dla dzieci.

Diabeto PED – Biegaj z cukrzycą

Ważnym działaniem obniżającym lub eliminującym rozwój cukrzycy jest zwiększona cyrkulacja krwi poprzez ruch.

Regularny ruch jest najważniejszym działaniem w walce z cukrzycą. Dzięki wkładkom DiabetoPed, towarzyszącym cukrzykom w codziennym ruchu, przepływ krwi jest sprawniejszy a długookresowe skutki choroby są zmniejszane z każdym krokiem.
Zapobiegaj

Uszkodzenia nerwów w stopach (charakterystyczne dla cukrzyków) prowadzą do skaleczeń i ran, które mogą pozostać niezauważone.

Nieodpowiedni przepływ krwi otwiera małym ranom i otarciom drogę do infekcji, co w efekcie może prowadzić nawet do amputacji kończyny. Dane statystyczne pokazują, że 70% wszystkich amputacji w Wlk. Brytanii przeprowadzono wśród osób chorych na cukrzycę.

Międzynarodowa Federacja Cukrzyków (IDF) rekomenduje wszystkim chorym na cukrzycę zwrócenie szczególnej uwagi na pielęgnację stóp.

 

Medyczne dowody

Szpital Seiter-Hospitals, Stuttgart, Niemcy – wyspecjalizowany w chorobach naczyniowych, zarządzany przez: Dr med. Hansa Seitera, chirurga naczyniowego oraz Instytut Sportu i Badań nad Sportem należące do  Uniwersytetu Karlsruhe, Niemcy, zarządzanego przez: Prof. Dr Klausa Bös. Obaj specjaliści przeprowadzili badania dotyczące działania Diabeto PED.

Badania prowadzone były na grupie 10 pacjentów w różnym wieku i składały się z testów na bieżni o różnych parametrach ustawień, z użyciem Diabeto PED oraz bez użycia Diabeto PED. Prędkość i wydajność przepływu krwi u pacjentów była mierzona w regularnych interwałach. Testy wykazały, że wpływ Diabeto PED na uzyskane przez pacjentów wyniki był znaczący.

Wyniki:

1. Używanie Diabeto PED wspomógł i usprawnił przepływ krwi w stopach i nogach u wszystkich badanych.

2. Średnia procentowa poprawa przepływu krwi wśród badanych, którzy używali Diabeto PED, wyniosła 26%.

Dostawa
 • Paczka w ruchu
  5,99
 • Paczkomat
  11,99
 • Kurier
  13,90
 • Darmowa dostawa od
  300,00
Masz pytania? +48 22 464 86 86

Łatwo zrealizujesz zlecenie

 • Złóż
  zamówienie
 • Odbierz
  paczkę
 • Przekaż dokumenty
  kurierowi