• Zamów telefonicznie: +48 22 464 86 86
 • Masz pytanie? sklep@diabetyk24.pl

Abbott FreeStyle Libre

Sensor FreeStyle Libre – innowacyjny system, dzięki któremu monitorowanie glikemii staje się dużo prostsze


Czy wiesz, że istnieją nowoczesne urządzenia, dzięki którym możesz w prosty i bezbolesny sposób monitorować glikemię? Zalicza się do nich sensor FreeStyle Libre. Sprawdź, jakie są jego możliwości.
 

Sensor FreeStyle Libre – mechanizm działania i zalety

Jesteś zmęczony koniecznością nakłuwania opuszki palców w celu zmierzenia stężenia glukozy? Jeszcze jakiś czas temu monitorowanie glikemii w inny sposób było nie do pomyślenia. Na szczęście wszystko idzie do przodu – również, jeśli chodzi o rozwiązania przydatne osobom chorującym na cukrzycę. 
Obecnie możesz skorzystać z możliwości, jakie daje innowacyjny system do monitorowania glikemii – sensor FreeStyle Libre. Służy on do kontrolowania stężenia glukozy w płynie śródtkankowym. Przeznaczony jest dla osób chorych na cukrzycę w wieku powyżej 4 lat. 
Jaki jest mechanizm jego działania? Wydawać by się mogło, że skoro jest to coś nowoczesnego, innowacyjnego to kryją się za tym skomplikowane zasady działania. A jest wręcz odwrotnie! Wykonywanie pomiaru stężenia glukozy odbywa się w kilku prostych krokach:
 1. zakładasz sensor (na tylną część ramienia),
 2. wykonujesz pomiar poprzez zbliżenie czytnika do sensora (w tym celu możesz użyć również telefonu, na którym zainstalowana jest aplikacja mobilna FreeStyle LibreLink),
 3. odczytujesz wynik.
Na tym jednak nie koniec. Sensor sprawia, że monitorowanie glikemii staje się dużo łatwiejsze również ze względu na to, że:
 • ma niewielkie rozmiary (35 mm × 5 mm co można porównać do monety 5 zł). Dlatego po założeniu go na tylną część ramienia nie musisz obawiać się o to, że będzie rzucał się w oczy. Poza tym odpada problem z noszeniem przy sobie glukometru. 
 • jest wodoodporny – nie musisz martwić się o to, że w sezonie wakacyjnym będziesz musiał z niego rezygnować. Możesz korzystać z uroków kąpieli w morzu, czy jeziorze bez obaw o to, że sensor ulegnie zniszczeniu.
 • nie ma potrzeby, aby go kalibrować poprzez nakłucie opuszki palców. To rozwiązanie, które doceniają szczególnie rodzice małych cukrzyków.
 • umożliwia stałą kontrolę stężenia glukozy – czytnik pokazuje nie tylko aktualny odczyt, ale i dane z ostatnich 8 godzin.
 • wykorzystuje nowoczesne rozwiązania – jeśli korzystasz z aplikacji FreeStyle LibreLink możesz szybko udostępnić wyniki lekarzowi.

Dzięki temu możesz skupić się na pracy i swoich pasjach bez obaw o to, że będziesz musiał zmienić styl życia. Taki sensor to dobre rozwiązanie również dla dzieci, które zazwyczaj znoszą gorzej  niż dorośli konieczność stałego monitorowania glikemii.

Nietuzinkowe i użyteczne akcesoria do FreeStyle Libre


Jeśli zdecydowałeś się już na zakup sensora, możesz dokupić do niego nietuzinkowe oraz użyteczne akcesoria. Pełnią nie tylko funkcję ochronną, ale i ozdobną. Sprawiają, że sensor nie kojarzy się od razu z urządzeniem wykorzystywanym w chorobie (co jest niezwykle ważne w przypadku dzieci).
W sprzedaży dostępne są plastry na sensor FreeStyle Libre w różnych kolorach (np. fioletowym, różowym, czarnym). Stanowią dodatkową ochronę, ponieważ zabezpieczają przed odpadnięciem i uszkodzeniem urządzenia. Będą świetnym rozwiązaniem, jeśli prowadzisz aktywny styl życia. 
Oferujemy Ci również oryginalne naklejki na sensor FreeStyle Libre. Możesz wybierać spośród wielu kolorów i wzorów. Dzięki temu spersonalizujesz wygląd urządzenia, które będzie wyglądało bardziej jak modny gadżet niż coś kojarzonego z chorobą. 
Jesteś miłośnikiem zwierząt? W takim razie do wyboru masz naklejki przedstawiające zwierzęta (psy, koty). A jeśli szukasz czegoś dla swojego dziecka, proponujemy urocze naklejki na sensor FreeStyle Libre z biedronkami, gwiazdkami, kropeczkami.
Choroba nie musi zmieniać Twojego dotychczasowego stylu życia. Jeśli chcesz zapomnieć o uciążliwym monitorowaniu stężenia glukozy poprzez nakłuwanie opuszki palców, zapoznaj się z naszą ofertą. Znajdziesz w niej zarówno nowoczesny sensor FreeStyle Libre, jak i akcesoria, które odmienią wygląd urządzenia.
Znaleziono 184 produktów

Łatwo zrealizujesz zlecenie

 • Złóż
  zamówienie
 • Odbierz
  paczkę