• +48 22 464 86 86
  • Masz pytanie? sklep@diabetyk24.pl

CGM i FGM

Regularna kontrola poziomu cukru to nieodłączny element leczenia cukrzycy. Dzięki nowoczesnym urządzeniom monitorowania glikemii, takim jak sensory i czytniki CGM i FMG możliwe jest stałe, nieprzerwane wykonywanie pomiarów stężenia glukozy w płynie śródtkankowym. W zależności od modelu, urządzenia monitorowania glikemii przewidują pojawienie się bądź alarmują o hipo i hiperglikemii, a systemy sprzężone z pompą insulinową swym działaniem przypominają sztuczną trzustkę.

CGM (z ang. continous glucose monitoring) to w pełni zautomatyzowany system, w którego skład wchodzą trzy elementy: czytnik, sensor i transmiter. Jego działanie jest proste, a jednocześnie skuteczne: sensor dokonuje pomiarów, które poprzez transmiter przesyła do czytnika. Odbiornikiem sygnału może być zarówno pompa insulinowa, jak i telefon czy inne urządzenie. Kontrola poziomu cukru odbywa się w czasie rzeczywistym i nie wymaga od użytkownika żadnych dodatkowych działań.

FGM (z ang. flash glucose monitoring) w przeciwieństwie do CGM, nie działa w sposób zautomatyzowany. Aby uzyskać pomiar, użytkownik musi zbliżyć urządzenie skanujące do sensora. Każdorazowo na czytniku pojawia się aktualny wynik stężenia glukozy. Ten typ urządzenia do monitorowania glikemii wymaga zatem niewielkiego, acz regularnie powtarzanego wkładu pacjenta.

CGM-y oraz FGM-y dostępne w naszym sklepie nie wymagają wykonywania nakłuć, co sprawia, że korzystanie z nich jest o wiele bardziej komfortowe, wygodne. Systemy umożliwiają skuteczniejsze kontrolowanie stężenia glukozy, zapobiegają wahaniom glikemii, dając tym samym poczucie prawdziwego bezpieczeństwa. W ofercie sklepu znaleźć można CGM-y marek Medtronic Enlite oraz Dexcom oraz akcesoria typu naklejki na transmitery. Sklep oferuje, m.in. czujniki, czytniki i opaski podtrzymujące sensor marki Abbott Freestyle Libre oraz naklejki i folie ochronne czy etui ochronne na czytniki.

Znaleziono 500 produktów

Łatwo zrealizujesz zlecenie

  • Złóż
    zamówienie
  • Odbierz
    paczkę