Ładowanie . . .
Ładowanie . . .

Skarpety bezuciskowe

Chorujesz na cukrzycę i szukasz skarpetek, które zapewnią Ci nie tylko maksymalny komfort, ale także pomogą zadbać o zdrowie? Skarpetki dla diabetyków powinny spełnić Twoje oczekiwania. Sprawdź, co je wyróżnia i jakie produkty znajdziesz w naszej ofercie. 

Skarpety dla cukrzyków – dlaczego warto je zakładać?

Niektóre osoby traktują skarpetki jako mało znaczący dodatek i skupiają się wyłącznie na wyborze wygodnego obuwia. Noszenie dobrze dobranych butów jest faktycznie bardzo ważne i to nie tylko ze względu na komfort. W przypadku diabetyków jest jednym z elementów profilaktyki stopy cukrzycowej. Jednak nie należy zapominać, że nie mniej istotne jest zakładanie odpowiednich skarpet. 

Skarpetki dla diabetyków zostały zaprojektowane z myślą o szczególnych potrzebach osób chorujących na cukrzycę. Idealnie przylegają do stopy, dzięki czemu są bardzo wygodne. To jednak nie wszystko. Skarpetki dla cukrzyków są zrobione tak, aby przepływ krwi w stopach był swobodny. Jest to szczególnie ważne w przypadku wystąpienia obrzęków, czy urazów. 

Ponadto skarpety dla diabetyków ze srebrem wyróżniają się na tle innych tym, że wykazują właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Dzięki zawartości jonów srebra nie tylko przeciwdziałają zakażeniom bakteryjnym i grzybiczym, ale także zmniejszają ryzyko stanów zapalnych, pomagają w łagodzeniu obrzęków i eliminują „uczucie ciężkich nóg”.

Specjalnie zaprojektowane skarpetki znajdują zastosowanie nie tylko w profilaktyce zakażeń i obrzęków. Są polecane również diabetykom zmagającym się ze stopą cukrzycową. Dzięki bezszwowym łączeniom nad palcami oraz wysokiej jakości „oddychającym” materiałom, z których są wykonane, zapewniają maksymalny komfort również w przypadku zwiększonej wrażliwości stóp. 

Wygodne skarpetki zdrowotne, które znajdziesz w naszej ofercie

Próba zakupu skarpetek dla diabetyków w zwykłym sklepie odzieżowym może skończyć się niepowodzeniem. W takim razie, gdzie szukać produktów dedykowanych diabetykom? Szeroki wybór wygodnych skarpetek zdrowotnych znajdziesz w naszym sklepie. 

  • Skarpety Smart SeaCell z algami morskimi i cynkiem – jeśli szukasz produktów spełniających potrzeby osób z cukrzycą, na uwagę zasługują nie tylko skarpety dla diabetyków ze srebrem. W naszym sklepie znajdziesz także produkty zawierające algi morskie, które pielęgnują stopy, a także cynk. To pierwiastek, który podobnie jak srebro wykazuje właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Ponadto przyspiesza proces regeneracji, a tym samym skraca czas gojenia się ran. 
  • DeoMed® Bamboo skarpety bambusowe – w 78% składają się z naturalnej przędzy bambusowej, która wykazuje działanie antybakteryjne, a przy tym jest bardzo delikatna (dlatego będzie świetnym wyborem również dla osób ze stopą cukrzycową). Ryzyko zakażeń bakteryjnych i grzybiczych zmniejsza również wbudowana w ich włókna specjalna apretura (szwajcarska licencja Sanitized®). Dodatkowo są to skarpetki bezzapachowe, co w połączeniu z delikatnym materiałem sprawia, że ich noszenie jest bardzo komfortowe.
  • DeoMed® Cotton Silver skarpety bawełniane – bawełna to materiał, który zyskał dużą popularność i uznanie, dzięki temu, że dobrze przepuszcza powietrze, a przy tym jest bardzo trwały. Dlatego skarpetki bawełniane są chętnie wybierane także przez osoby zdrowe. Jednak produkt, który dostępny jest w naszej ofercie to nie “zwykłe skarpetki”, a takie, które mają dodatkowe właściwości. Skarpetki DeoMed® Cotton Silver zawierają jony srebra PROLEN®Siltex, które zmniejszają ryzyko zakażeń bakteryjnych i grzybiczych. Potwierdzeniem wysokiej jakości i wyjątkowych właściwości tego produktu są wyróżnienia, które otrzymał podczas Sympozjum „Diabetica Expo” w 2002 i 2008 roku. 

W naszej ofercie dostępne są również inne skarpetki dla cukrzyków (w różnych rozmiarach i kolorach). Fakt, że są bezuciskowe, antybakteryjne, przeciwgrzybicze i antyzapachowe sprawia, że są świetnym wyborem dla osób, które ze względu na chorobę mają szczególne potrzeby. 

Pobierz naszą aplikację

Diabetyk24.pl zawsze pod ręką